Euroliga: Hosszabbításban kaptak ki Hangáék a Fenertől

Az Euroliga második elődöntőjében a Laboral Kutxa egy 0-13-as kezdést követően is átvette a mérkőzés irányítását az extrát játszó Buruszisz irányításával, de a végjátékban nem tudták megtartani előnyüket, a Fenerbahce pedig hosszabbításban behúzta az összecsapást. Hanga Ádámék így a Lokomotiv Kubannyal csapnak össze a bronzmeccsen vasárnap 17:00-tól.

Euroliga Final Four, 2. elődöntő
Fenerbahce (török) - Laboral Kutxa (spanyol) 88-77 hosszabbítás után (23-15, 18-25, 14-17, 17-15, 16-5)

Nagyon pontos játékkal kezdtek a törökök, ennek egy 10-0-s sorozat és egy Perasovic-időkérés lett a vége, de Dixon triplájával 13-0 is volt az állás. Hanga Ádám zsákolása indította meg a spanyolok szekerét, akik 15-13-ra fel is kapaszkodtak, innentől kezdve viszont az első félidő jó részében 4-8 pont között ingázott a hátrányuk - a Laboral sokszor nem tudta kihasználni, hogy a Fener kicsit belealudt a tökéletes kezdésbe, néha pedig a törökök azonnal válaszoltak a spanyol kosarakra. A Laboralnál Buruszisz és Tillie nagyot játszottak, de a törökök csapatként többet tettek a sikerért ebben a periódusban. A félidő végére így is visszajött egy pontra a baszk együttes Adams és Blazic kosaraival, gyakorlatilag meccsnullról kezdhették a felek a második félidőt (41-40).

A fordulás után Hanga duplájával volt meg a vezetés a spanyoloknak, először a meccs folyamán, de a Fener visszavette a vezetést, ráadásul pillanatok alatt kiharcoltak 4 spanyol csapatszemélyit, ezt azonban nem tudták kihasználni. Adams újabb jó periódusa következett a harmadik negyed végén (50-54), és bár innen még fordított a Fener, Buruszisz palánkos triplája zárta a negyedet, így vezetett a Laboral a záró játékrész előtt (55-57). A görög center egészen elképesztő teljesítményt nyújtott a teljes mérkőzés során, viszont Vesely is megvillant, amikor kellett (3 dupla zsinórban), így 5 perccel a vége előtt egy pont volt a távolság (65-66). Rengeteg tiszta dobást hibázott a Fener, 5 ponttal vezetett 2 és fél perccel a rendes játékidő vége előtt a Laboral, de két büntetőt is kihagytak a végjátékban a spanyolok, Adams több hibás döntést is hozott, a végig borzasztóan hasznosan játszó Szlukasz pedig 25.7 másodperccel a vége előtt egyenlített egy ziccerrel (72-72). A maradék két támadásból nem született kosár, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban megint Hanga kezdte a pontgyártást a Laboralnál, a Fenernél azonban Bogdanovics 7 ponttal nyitotta a hosszabbítást, Udoh időntúli kettesét is megadták, így 7 ponttal vezettek a törökök két és fél perccel a vége előtt (81-74). Obradovics tanítványai már nem hibáztak innen, így végül 88-77 arányban diadalmaskodtak, ők kerültek ezzel a fináléba, míg a spanyoloknak a harmadik hely megszerzése maradt.

Hanga Ádám 42 percet játszott, ezalatt 10 pontot dobott (3/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), volt 5 pattanója, 1 szerzett labdája és 4 kiharcolt faultja is 3 eladott labda mellett, így 10 VAL-lal zárt.

A Fener legjobb dobói: Bogdanovics 18/6, Datome 15/9, Vesely 14, Udoh 14, Szlukasz 13/3.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Buruszisz 22/9, Adams 19/12, Tillie 13, Hanga 10/3.

Euroliga Final Four, 1. elődöntő
CSZKA Moszkva (orosz) - Lokomotiv Kubany (orosz) 88-81 (23-12, 24-25, 21-22, 20-22)

Az esélyesebbnek tartott CSZKA villámrajtot vett, 9-0-val kezdték az összecsapást Higgins, De Colo és Kurbanov vezetésével, és az MVP-nek megválasztott francia kosarainak köszönhetően tartották is előnyüket az egész első negyedben. Draper és Delaney pontjaival 4 egységre csökkentette hátrányát a Kubany a másik felvonás elején, de Voroncevics, Hynes és Fridzon kosaraival továbbra is a moszkvaiak vezettek az orosz házi elődöntőben. 16 pont is volt már az előnyük, de Singleton és Randolph 10-re hozta vissza csapatát a nagyszünetben. A fordulás után az egész mérkőzésen parádézó De Colo (30 pont, 30 VAL) tartotta a CSZKA előnyét. Amikor látótávolságon belülre került volna a Kubany, azonnal lépett ellenfelük, 15 pontokra húztak el rendszeresen Teodoszicsék, és a záró 10 perc során sem engedték a Lokót 5 pontnál közelebb - végül 88-81-re győztek, így kerültek döntőbe.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 30/6, Fridzon 13/6, Hjapa 9/3, Voroncevics 9/9.

A Kubany legjobb dobói: Delaney 26/12, Draper 17/9, Randolph 13.