Euroliga: Kiütéses vereséget szenvedtek Hangáék

Az Olympiakosz gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a Hanga Ádám vezette Baskonia elleni találkozót, lényegében esélytelen volt a spanyol alakulat. A Darüssafaka hozta a kötelezőt a Kazany ellen, a Real Mardid pedig a Zalgiris otthonában győzött.

Alapszakasz, 18. forduló

Olympiakosz (görög, 13-5) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 11-7) 92-62

Az első negyed első feléig volt szoros a találkozó, ekkor Tillie kosaraival még vezetett is a Baskonia, aztán 11-13 után csinált egy 9-0-s szakaszt a házigazda, innentől pedig már nem volt visszaút a vendégek számára. Az első negyed után még csak 7 pont volt a különbség (24-17), de egy újabb 9-0-lal kezdte a második felvonást az Olympiakosz, ezzel rögtön 16 pont lett a differencia (33-17). Egyáltalán nem volt egy súlycsoportban a két gárda, a görögök nagyobb megerőltetés nélkül zárták 22 pontos előnyben a félidőt (50-28), ami a fordulás után simán ment 30 pont fölé. Végeredményben 92-62-re győzött a hazai csapat a mind támadásban, mind védekezésben botrányosan kosarazó Baskonia ellen.

Hanga Ádám volt a vendégek legjobbja. A dobás neki sem ment (11 pont, 4/9 dupla, 0/2 tripla, 3/4 büntető), de kifejezetten sokoldalú volt megint (8 pattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 1-1 blokk és gólpassz, 2 beütött és 6 kiharcolt fault), így 17 VAL-lal zárt 23 percnyi játékidő alatt.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 12, Papanikolau 12/6, Szpanulisz 12/6, Green 11, Mancarisz 10/6.
A Baskonia legjobb dobói: Larkin 12, Hanga Ádám 11, Beaubois 9/3

Darüssafaka Dogus (török, 10-8) – UNICS Kazany (orosz, 7-11) 71-64

A nagyon jó, domináns negyedik negyedével felül tudott kerekedni a Darüssafaka a Kazany csapatán, ezzel a Blatt-alakulat – egy időre legalábbis – megszilárdította pozícióját a playoffban, illetve beérte a héten kikapó Panathinaikoszt is a hatodik helyen. Jobban kezdték a meccset a törökök, ám a Kazany szépen rendezte sorait, és a félidőben már náluk volt a minimális előny (33-34), ahogy a harmadik negyed végén is (51-52). A játékrész utolsó jelenete azonban szimbolikus volt a tekintetben, hogy mi várt a tatárokra a hajrában, hiszen Brad Wanamaker (16/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) 5 másodperc alatt szinte senkitől sem zavartatva végigrobogott a pályán és dobott egy tiszta ziccert. A kiváló irányító a folytatásban is villogott, ahogy a Darüssafaka másik legjobbja, Adrien Moerman (17 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés), illetve a szintén nagyon hasznos Ante Zizic (13 pont, 5 lepattanó) is. Ők hárman csináltak egy 12-0-s rohanást, amivel 63-54-re húzott el a Dogus. Ezalatt nem volt a pályán a Kazany szupersztárja, Keith Langford (16/9 pont), ám az ő visszatérése sem segített csapatán, hiszen botrányosan dobott az amerikai (18/4 mezőnyből), néhány perc alatt 14-ről 5 indexpontra esett vissza a teljesítménye, így nem kellett izgulnia a legvégén sem a Darüssafakának.

A Darüssafaka legjobb dobói: Moerman 17, Wanamaker 16/6, Zizic 13, Anderson 10
A Kazany legjobb dobói: Langford 16/9, Parakhoszki 13, Antipov 13/9, Johnson 10/3

Zalgiris Kaunas (litván, 6-12) – Real Madrid (spanyol, 13-5) 59-74

Ahogy a szezon során már nem először, úgy most is egy végzetes negyed, egészen pontosan a negyedik okozta a Zalgiris vesztét. Pedig a litvánok végig partiban voltak és fej-fej mellett haladtak a madridi sztárcsapattal, a záró felvonásnak is még döntetlen állásról, 53-53-ról futottak neki a felek. A negyedik negyedben azonban mindösszesen 6 pontra volt képes az összesen 17 labdát eladó Zalgiris, a Real ezzel szemben még emelni tudott a fordulatszámon. A spanyolok ugyanis 14 megválaszolatlan ponttal nyitották az utolsó játékrészt, amiből mintegy X-faktorként Trey Thompkins (12/12 pont, 6/4 tripla) egymást követő három triplával vette ki a részét, így őt tekinthetjük a madridi nyerőembernek. Az ezúttal haloványabb Sergio Llulltól (8/6 pont, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés) ezúttal nem kellettek a bámulatos dobások, 8 pontja mellé azonban ugyanennyi gólpasszt is kiosztott, így ő is a nagyon hasznosan játszó vendégjátékosok közé tartozott.

A Zalgiris legjobb dobói: Lima 13, Lekavicius, Jankunas 11/3-11/3
A Real Madrid legjobb dobói: Hunter 14, Thompkins 12/12, Carroll 11/9, Ayon 11