Euroliga: Őrült meccsen kaptak ki Hangáék

Hét perc alatt eltüntette 25 pontos hátrányát a Barca, az utolsó percben vezettek is, de végül a Baskoniától is kikapott Hanga Ádám csapata. A CSZKA nyerte a moszkvai derbit, az Olympiakosz Szpanulisz triplájával kiizzadta a sikert az Efes vendégeként, és a feljövőben lévő Malaga is behúzta végül a Milano elleni meccsét.

Alapszakasz, 14. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7-7) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-10) 85-82

Az első negyed második felétől kezdve a hazaiak akarata érvényesült, és a 28. percig abszolút a Baskonia irányította a mérkőzést. A Barcelona az utóbbi hetekben látott védekezését hozta, ráadásul támadásban is kifejezetten gyenge volt a gránátvörös-kék alakulat - az első negyed után még csak 5 (22-17), a félidőben azonban már 17 pontos hátrányban volt Sito Alonso együttese (52-35), ez a differencia pedig 25 pontra nőtt a 28. perc közepére (70-45). Ezt követően talán túl korán könyvelte el a sima győzelmet Hanga Ádám előző együttese, így a Barca előbb 8 pontot lecsípett hátrányából a felvonás végéig (74-57), majd Hanga és Juan Carlos Navarro vezetésével a 35. percben már egyenlítettek is, miután 17-0-val kezdték a negyedik negyedet (74-74) - nagyjából 7 perc alatt eltüntették a 25 pontos deficitet. Poirier és Timma révén öt pontra meglépett a vitoriai alakulat, de Pau Ribas és Navarro triplái után a Barca vezetett az utolsó perc kezdetén (81-82). Innen azonban jött Shengelia, majd Huertas két-két büntetője, Navarro triplája nem ért célba a végén, így hiába fordított a vendég gárda borzasztóan nagy hátrányból, a hazaiak nyertek 85-82-re.

Hanga Ádám 28 és fél perc alatt 14 pontot szerzett (6/9 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt faultja, ami 12 VAL-t ért.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 24/12, Poirier 14, Timma 10/3.
A Barcelona legjobb dobói: Ribas 15/15, Hanga Ádám 14, Navarro 11/9,  Tomic 11.

CSZKA Moszkva (orosz, 11-3) – Himki Moszkva (orosz, 8-6) 79-68

Nem éppen a várt sztárparádéról szólt a két moszkvai csapat, a CSZKA és a Himki összecsapása, hiszen a hazaiaknál Nando De Colo és Sergio Rodriguez ketten összesen 12 pontot és 7 indexpontot hoztak össze egy egészen gyatra, 13/1-es mezőnyözéssel, míg a túloldalon bár ismét csapata legeredményesebbje lett Alexej Shved, ám 16 pontjához 19/6-os mezőnymutatóra volt szükség, ami mindössze 3 indexpontot ért végül. A meccs hősei így hazai oldalról némileg váratlanul Cory Higgins (26/6 pont, 3 lepattanó) és Nikita Kurbanov (18/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) lettek, akik a szezon, sőt talán egész karrierjük legjobb meccsét produkálták. Ezt a találkozót egyébként kis túlzással már a viharos kezdésével eldöntötte a CSZKA, a szerdai, Olympiakosz elleni vereségük után Itudisz mester láthatóan nagyon élessé tette fiait, akik így 15-7-tel nyitották a meccset, majd a folytatásban sem álltak le, és 35-18-nál is még kis híján kétszer annyi pontnál tartottak, mint városi riválisuk. A Himki küzdeni tudására sem lehetett azonban panasz, hiszen 53-52-nél már csak 1 pont volt a felek között a harmadik negyedben, a folytatásban azonban repesztett egy 14-0-s rohamot a CSZKA, így 74-57-nél visszaállt a csapatok közti legnagyobb differencia, eldőlt az orosz derbi.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 26/6, Kurbanov 18/12
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 16, Todorovics 13, Honeycutt 10/6

Anadolu Efes (török, 3-11) – Olympiakosz (görög, 11-3) 58-61

Vaszilisz Szpanulisz (12/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) ismét elővett valamit a régiből, és a védjegyévé vált újabb nagy triplával kivégezte az Efest az Olympiakosz vezére. A két csapat tavaly a negyeddöntőben vívott egymással egy emlékezetes, ötmeccses párharcot, és bár idén meglehetősen más célokért küzdenek a felek, de ez a meccs újra az előző évi nagy csatákat idézte. Izgalmaiban legalábbis, mert a színvonalat tekintve azért lehetett hiányérzetünk, amit jól mutat az 58-61-es végeredmény is. Ez egyébként az Efest dicséri, Ataman mester talán már kezdi összeszedni az eddig lényegében nem létező védekezést a törököknél. A meccs nagy részében egyébként az Olympiakosz vezetett, de előnyük sosem volt megnyugtató, így Kruno Simon (17/6 pont, 7 lepattanó, 4 labdaszerzés) és Errick McCollum (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés, 4 gólpassz) vezérletével 48-47-nél hosszú idő után már ismét a kék-fehéreknél volt az előny. Így telt el aztán a hátralévő játékidő is, mígnem 56-56-nál Szpanulisz beverte azt az irgalmatlanul nagy hármast, amire már csak 2-2 büntető jött válaszul mindkét oldalról, így végül kikaparta a győzelmet az Olympiakosz.

Az Efes legjobb dobói: Simon 17/6, McCollum 16/3, Brown 11/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 12/9, Thompson 11/3

Unicaja Malaga (spanyol, 6-8) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 4-10) 74-71

Jó kis meccset játszott egymással a Malaga és a Milano is, amit a meccs végi koncentrált játékának köszönhetően a maga javára fordított a spanyol csapat, akik így már zsinórban a harmadik győzelmüket ünnepelhették, és egyre feljebb kapaszkodnak a tabellán. A mérkőzés egyébként végig roppant szoros volt, egyik csapat sem vezetett egy-két labdabirtoklásnyinál nagyobb különbséggel. A Malagában Nemanja Nedovics (15/3 pont) és Jeff Brooks (15 pont, 11 lepattanó) adott hatalmas energiát a csapatnak és a társaknak, a túloldalon pedig Andrew Goudelock (18 pont, 4 lepattanó) és Jordan Theodore (14/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) feleltek elsősorban a Milano eredményességéért. 60-66-nál aztán úgy tűnt, hogy az olaszok lehetnek a befutók, ám ekkor a Malaga nagyon összekapta magát, egymás után állították meg a vendégek támadásait, és a túloldalon is megharcoltak minden kosárért, így 9 megválaszolatlan pontot szerezve fordítottak. Goudelock két jó büntetőjével törte meg a kosárcsendjét a Milano, és úgy tűnt, hogy támadhatnak is a győzelemért a taljánok, ám James Augustine (9 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) szinte a semmiből szedett le és tett vissza 2 pontért egy támadólepattanót, ami megpecsételte az Olimpia sorsát.

A Malaga legjobb dobói: Nedovics 15/3, Brooks 15
A Milano legjobb dobói: Goudelock 18, Theodore 14/9, Bertans 13/9