Euroliga: Szoros meccsen kaptak ki Hangáék a címvédőtől

Hiába vezetett még 3 perccel a vége előtt Hanga Ádám csapata, a Baskonia a címvédő CSZKA Moszkva otthonában, a hazaiak klasszisai lehozták a végjátékot, 98-90-re nyertek így az oroszok, ezzel 1-0-ra vezetnek a három nyert meccsig tartó párharcban. A Fenerbahce az extázisban játszó Bogdan Bogdanovics vezérletével 16 pontos második félidei hátrányból fordított és vette el a Panathinaikosz pályaelőnyét.

Negyeddöntő, 1. mérkőzések

CSZKA Moszkva (orosz, 2.) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7.) 98-90

Beaubois révén jól kezdett a Baskonia, a francia szerezte a spanyolok első 7 pontját, de jött egy 9-0-s hazai roham, így átvette az irányítást a CSZKA (13-7). Legnagyobb előnyük 11 pont volt az első negyedben (21-10), 10 perc játék után pedig 7 ponttal álltak jobb (26-19). A második negyedben rendezte a sorokat a spanyol együttes, főleg védekezésben változtattak sokat, Hanga többször is betalált, így Beaubois kosara után a 17. percben megint Sito Alonso alakulata állt jobban (33-35). Felváltva vezettek a csapatok, de Teodoszics két hármasa zárta a félidőt, 44-40 volt az állás.

A fordulás után a moszkvaiak negyede jött megint, állandósult az 5-10 pontos különbség, pont 10-zel állt jobban a címvédő 10 perccel a vége előtt (72-62). Itt azonban megint a vitoriai gárda pillanatai következtek, Larkin három triplát vágott, Hanga egyet pár perc alatt, egyetlen pontra csökkent így a differencia a 34. percre (76-75). Megpróbáltak megint elhúzni De Colóék, de tapadt a Baskonia, sőt, vezettek is, az utolsó két és fél percre pedig egállal fordultak a felek (88-88). A végén a hazaiak két klasszisa döntött - mínusz 2-nél Teodoszics triplát, De Colo duplát dobott, Shengelia kihagyta a ziccert a túloldalon, így 1 perccel a vége előtt néggyel állt jobban a Moszkva Augustine büntetője után (94-90). De Colo támadóhibát harcolt ki Beaubois-n 16.2 másodperccel a vége előtt, itt dőlt el végleg a meccs, amelyet 98-90-re nyertek a hazaiak.

Hanga Ádám 33 percet töltött ezúttal a parketten, ami alatt 12 pontot szórt (0/1 dupla, 3/6 tripla, 3/4 büntető), volt 4 gólpassza, 2 pattanója, 2 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 11 VAL-lal zárt.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Teodoszics 22/12, De Colo 17/3, Higgins 12/3.
A Baskonia legjobb dobói: Larkin 17/12, Beaubois 13/6, Hanga Ádám 12/9, Voigtmann 12/3, Shengelia 12.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a CSZKA Moszkva javára.

Panathinaikosz Superfoods (görög, 4.) – Fenerbahce (török, 5.) 58-71

Nem pontosan úgy, ahogy arra sokan számítottak, de egy igazán emlékezetes meccset játszott egymással a Panathinaikosz és a Fenerbahce, és ezt a roppant hullámzó, fordulatokban bővelkedő találkozót a törökök nyerték meg végül, így rögtön az első meccsen elvették az athéniak pályaelőnyét. A Fener kezdett sokkal jobban, Bogdan Bogdanovics (23/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk, 2 labdaszerzés, 6/5 tripla) és Nikola Kalinics (16/12 pont) két-két triplájának köszönhetően magukhoz ragadták a kezdeményezést, és 6-16-nál a mérkőzésen először már ki is alakult a kétszámjegyű különbség. A folytatásban is a hármasoké maradt aztán a főszerep, csakhogy ezeket immár a Pana játékosai szórták, a félidőben már egyaránt 10 pont felett járó K.C. Rivers (16/9 pont, 3 lepattanó) és Mike James (14/6 pont) jártak az élen a görögöknél. 6-16 után tehát előbb egy 12-0-s rohammal fordítottak a Zöldek, majd továbbra is lendületben maradtak, így a nagyszünetben már ők vezettek 42-28-ra.

A második félidőt is egy Pana-kosár nyitotta, ekkor kialakult a meccsen a legnagyobb különbség, 16 pontos előnynél pedig aligha számítottak arra az athéni fanatikusok, ami ezután következett. A görögök ugyanis teljesen elvesztették a fonalat, Bogdanovics pedig a csapata élére állt, és bravúros kosaraival visszaadta a hitet csapattársainak is. A végül karriercsúcsot jelentő 35 indexpontig jutó szerb alig-alig tudott hibázni, bő 14 perc alatt 15 pontot rámolt be a hazai gyűrűbe, és összességében egy egészen elképesztő, 40-8-as rohamra vezette csapatát. A Fener 16 pontos hátrányából így 16 pontos előny lett (56-71), Xavi Pascual semmit nem tudott reagálni a törökök ritmusváltására, a Pana pedig mindösszesen 8-8 pontra volt képes az utolsó két negyedben. Az isztambuliak szerezték meg tehát a vezetést a párharcban, folytatás csütörtökön, mikor már a görögökön lesz a teher.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Rivers 16/9, James 14/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Bogdanovics 23/15, Kalinics 16/12, Dixon 13/9

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Fenerbahce javára.