Euroliga: Végig vezetve győztek Hangáék a Galata ellen

Hanga Ádám és a Baskonia gyakorlatilag végig vezetve verte a Galatasaray-t. A Barcelona könnyedén diadalmaskodott a Pana ellen, az Olympiakosz nagyon rutinosan használta ki a Darüssafaka hibáit, a Zalgiris pedig nagy győzelmet aratott a Zvezda otthonában.

Alapszakasz, 10. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 6-4) – Galatasaray Odeabank (török, 3-7) 69-62

Az első negyedben a pillanatok alatt 11 pontot szóró Johannes Voigtmann és a felvonás végén két triplát dobó Rodrigue Beaubois vezetésével lelépte ellenfelét a Baskonia (22-9). Volt már 15 pont is az előnyük, de a törökök jó csapatmunkával és a félidőben 11 pontnál járó Tibor Pleiss révén visszajöttek a meccsbe a félidőre (36-32). A fordulás után egy 8-0-val át is vette a vezetést a Galatasaray (38-40), de ekkor vezettek utoljára a mérkőzésen. Andrea Bargnani kosaraival új erőre kapott a spanyol gárda, amely 6 pontos előnyt épített ki magának 10 perccel a vége előtt (54-48). A záró játékrészben végig kezében tartotta a Baskonia a meccset - az utolsó előtti percben 65-62-nél megközelítette őket a vendég együttes, de azonnal jött két gyors dupla Beaubois-tól, azzal pedig el is dőltek a lényegi kérdések, 69-62-re győztek a spanyolok. A hazaiak 44-34-re megnyerték a pattanócsatát is, pocsék kinti dobószázalékuk sem bosszulta meg magát (4/19, 21.1%), mert az ellenfél még gyengébb volt (5/29, 17.7%), a törököknek pedig nem fért bele, hogy Pleiss és Blake Schilb nyújtottak csak elfogadhatót, mindenki más halovány volt.

Hanga Ádám gyengén dobott, de ezúttal is sokoldalú volt - 5 pontot szerzett (1/5 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető), volt 8 pattanója (3 támadó), 3 gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 10 VAL-lal zárt 34 és fél perc alatt.

A Baskonia legjobb dobói: Voigtmann 13, Beaubois 13/6, Bargnani 9.
A Galatasaray legjobb dobói: Schilb 16/6, Pleiss 16, Güler 8/6.

Darüssafaka Dogus (török, 5-5) – Olympiakosz (görög, 6-4) 71-77

A 13. percig nagyjából fej-fej mellett haladtak a felek, 28-26 után azonban Khem Birch és Matt Lojeski vezetésével csinált egy 11-0-t a görög gárda, 9 pontos előnyük pedig megvolt a félidőben is (34-43). A törökök ezt követően gyakorlatilag futottak az eredmény után, Furkan Aldemir sorozatban dobott 5 pontjával jöttek vissza a 34. percben két pontra (61-63), majd Scott Wilbekin két triplája után is ennyi volt a különbség a következő percekben, de a vendégeknek mindenre volt válaszuk, nem engedték ki a kezükből a meccset (71-77). A vendégeknél Lojeski (15 pont, 7 pattanó, 23 VAL) kifejezetten kevés hibával dolgozott, a hazaiaknál pedig Will Clyburn (21 pont, 5 pattanó, 22 VAL) mondhatja el ugyanezt magáról, de amíg Clyburn mellett csak Brad Wanamaker volt igazán hasznos, addig az Olympiakosznál Lojeski jóval több segítséget kapott a társaktól. David Blatt gárdája hiába dobta 60%-kal a triplákat (9/15), a büntetővonalról pocsékul céloztak (4/10), és 16 eladott labdájuk is sokba került a végén.

A Darüssafaka legjobb dobói: Clyburn 21/3, Wanamaker 11/9, Aldemir 10.
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezis 15, Lojeski 15/9, Szpanulisz 13/3.

Crvena Zvezda mts (szerb, 4-6) – Zalgiris Kaunas (litván, 4-6) 79-88

Az első negyedben 4/5 triplát és összesen 12 pontot szóró Arturas Milaknis vezetésével gyorsan 10 pont fölötti előnyhöz jutott a vendég alakulat, de a félidőre fordított a második negyedben 10 egységig jutó Milko Bjelica és az ebben a 10 percben 11 pontot szóró Marko Szimonovics vezetésével a Zvezda (44-42). A fordulás után Nemanja Dangubics vezetésével próbált meglépni a belgrádai alakulat, de a záró felvonásra egállal fordultak a felek (66-66). A vége a litvánoknak sikerült jobban, akik a végül 20 pontig jutó Antanas Kavaliaskus vezetésével 70-70 után megléptek a hazaiaktól, az utolsó percbekben pedig az egyébként is jól játszó Edgaras Ulanovas büntetőivel biztosították be a sikert (79-88). A vendégek nagy győzelmet arattak, mert így azonos mérleggel áll a két gárda - Sarunas Jasikevicius csapata 39-24-re megnyerte a lepattanózást, ami döntőnek bizonyult, így simán ellensúlyozták a 14 eladott labdájukat, és jobban is dobtak kintről (8/19 vs. 9/17) és a vonalról (21/30 vs. 21/26) is.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Bjelica 19/3, Szimonovics 16/6, Dangubics 16/9, Wolters 15/6.
A Zalgiris legjobb dobói: Kavaliauskas 20, Milaknis 19/15, Ulanovas 14.

FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-5) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 5-5) 72-57

14 percig teljesen egál mérkőzést játszottak a felek, aztán 22-23 után egy 8-0-val meglépett a Barca, és a félidőben is megvolt az 5 pontos előnye (36-31). A fordulás után a Nick Calathes tartotta 3 pontnyi hátrányban csapatát, a harmadik negyed utolsó hat percében azonban nem szerzett egyetlen pontot sem a Pana, a spanyolok pedig egy 14-0-s szakasszal zárták ezt a felvonást, 17 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt, így gyakorlatilag eldőltek a lényegi kérdések (57-40). A záró játékrészben nem is változott lényegében a differencia, 15 ponttal, 72-57-re győztek a gránátvörös-kékek. A hazaiaknak belefért a 17 eladott labda is, mivel a pattanócsatát is megnyerték (33-27), és sokkal jobban dobtak kintről (10/23, 40.5% vs. 4/26, 15.4%).

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 16, Vezenkov 12/6, 10/6.
A Panathinaikosz legjobb dobói: Feldeine 13/9, Calathes 13/3, Singleton 12.