Euroliga: Végig vezetve verték Hangáék a Zvezdát

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia lényegében a teljes mérkőzés folyamán vezetett, uralta a Zvezda elleni Euroliga-meccset, és 70-63-ra győzött Belgrádban.

Alapszakasz, 5. forduló

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-3) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 3-2) 63-70

Az első pontot még a hazaiak szerezték, de ekkor vezettek először és utoljára a mérkőzés folyamán - a Baskonia előbb Shane Larkin (16 pont, 6 gólpassz, 4-4 pattanó, szerzett és eladott labda) és Rodrigue Beaubois (16 pont), majd a cserék révén 7 pontos előnyt épített ki az első negyedben, amit Larkin, Voigtmann és Budinger vezetésével 13-ra növeltek a második negyed egy pontján. A harmadik felvonásban is felment 10 pont fölé a különbség, és hiába jött vissza a Zvezda Charles Jenkins (9 pont, 8 pattanó) és Marko Gudurics (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével 5 pontra is a 29. percben (48-53), 30 perc játék után a vendégek már 10 pont fölött vezettek (48-59). A negyedik negyedben is megvolt a szerbek felzárkózása, Gudurics és Marko Szimonovics (11 pont) vezetésével 5 pontra jöttek fel megint (61-66), de ennél közelebb ezúttal sem jutottak. Végeredményben 70-63-ra nyert a spanyol alakulat, amely nagyobb izgalmak nélkül tudott nyerni a belgrádi katlanban.

Hanga Ádám 27 perc játék alatt ezúttal pontot nem szerzett (0/3 dupla, 0/1 tripla), de volt 6 pattanója, 3 gólpassza, 1 blokkja és 2 kiharcolt faultja is 2 eladott labda és 1 fault mellett, így 5 VAL-lal zárt.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Gudurics 12/6, Szimonovics 11/6, Jenkins 9/6.
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 16/9, Larkin 16/3, Voigtmann 11/3.

Zalgiris Kaunas (litván, 1-4) – Darüssafaka Dogus (török, 3-2) 80-83

Továbbra is veretlen maradt a Darüssafaka idegenben, hiszen a Zalgirisnek Paulius Jankunas (21 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés, 9/7 mezőnyből) és Leo Westermann (21/6 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó) remeklése, illetve egy félidőnyi kiváló játék is kevésnek bizonyult a sikerhez. A meccs első felében még gyengélkedtek a törökök, a nagyszünetben mindössze 26 dobott ponttal álltak (36-25). Fordulás után aztán alaposan elkapták a ritmust a vendégek, csak a harmadik játékrészben 35 pontot szereztek, jóval többet, mint a teljes első félidőben. Ebből Scott Wilbekin (16/9 pont) 10 egységgel vette ki a részét, mellette pedig Adrien Moerman (16/6 pont, 5 lepattanó, 5 labdaszerzés, 4 gólpassz) és Brad Wanamaker (14/6 pont, 3 gólpassz) is nagyon jók voltak. Fordított is a Darüssafaka, ezt követően pedig bár mindent megpróbált a Zalgiris, a litvánok védekezése már nem tudta megállítani a lendületbe jött törököket.

A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 21, Westermann 21/6
A Darüssafaka legjobb dobói: Moerman 16/6, Wilbekin 16/9, Wanamaker 14/6

Anadolu Efes (török, 2-3) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 3-2) 91-83  2x h.u.

Az első négy fordulóban egyetlen hosszabbításos meccset sem játszottak a csapatok, ebben a körben viszont a Bamberg-Milano csata mellett az Efes-Pana derbi is csak ráadás után dőlt el. Itt ráadásul két extra játékrész is kellett, ami az Euroliga történetének mindössze tizenegyedik ilyen meccse volt. Ezt a találkozót mindkét fél már többször is megnyerhette volna, fordulatokban nem volt tehát hiány. Az első félidő egyértelműen a Panáé volt, 35-42-es után aztán 11-0-lal nyitotta a második félidőt az Efes, innentől kezdve pedig már végig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

70-70-nél aztán a Pana támadhatott, az Efes jó védekezést mutatott be, de kis szerencsével így is kijött az üres dobóhelyzet, amit Nichols kihagyott, ahogy a megszerzett lepattanó után Honeycutt is hibázott a túloldalon, így jöhetett az első hosszabbítás. Itt 77-75-nél Buruszisz dobott mellé egymás után két óriási ziccert, de Rivers a dudaszó pillanatában egy nehéz floaterrel egyelőre megmentette a görögöket. A második hosszabbítást aztán 9-0-lal kezdte az Efes, elfáradt a Pana, így a Perasovic-legénység örülhetett az újabb lélekemelő győzelemnek. Ez a találkozó a dupla-duplák meccse is volt egyben, hiszen a hazaiaknál a pazarul játszó Tyler Honeycutt (15/3 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), Bryant Dunston (12 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) és Derrick Brown (11 pont, 11 lepattanó), a vendégeknél pedig James Gist (12 pont, 11 lepattanó) és Nick Calathes (10/3 pont, 12 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) ért el kétszer kétszámjegyű statisztikai mutatót.

Az Efes legjobb dobói: Heurtel 17/6, Honeycutt 15/3, Thomas 13/9, Dunston 12, Brown 11
A Panathinaikosz legjobb dobói: Rivers 15/9, Pappasz 13/6, Gist 12, Nichols 11/9, Calathes 10/3