Ezúttal 26 ponttal kapott ki az Alba Franciaországban

Egy negyedig nagyon jól tartotta magát az Alba Fehérvár a Pau-Lacq-Orthez otthonában, aztán azonban a franciák feljebb kapcsoltak, a harmadik negyed végére eldöntötték a meccset, és végül 26 pontos verést mértek Dzunics Braniszlav csapatára.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, O-csoport, 3. forduló
Élan Béarnais Pau-Lacq-Orthez (francia, 2-1) - Alba Fehérvár (magyar, 2-1) 89-63 (19-22, 24-12, 27-13, 29-16)

Pau-Lacq-Orthez: Cooper 15/12, Goods -, Bokolo 4, Robinson 13/6, Koffi 17.
Csere: Okobo 8/3, Cavaliere 4, Chikoko 6, JK Edwards 2, Mipoka 20/12

Alba Fehérvár: Taylor -, J. Edwards 16/12, Shepard 16, Lóránt 5, Keller Á. 6.
Csere: Markovics 4, Tóth 3/3, Farr 10/3, Burgess 1, Keller I. 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik oldal vezetett - az Alba Shepard révén tartotta az elején a lépést a franciákkal, aztán Edwards és Farr vezetésével át is vették az irányítást és a vezetést, 3 ponttal álltak jobban 10 perc játékot követően (19-22). A második felvonásban nagyon egyszemélyes volt az Alba, Shepardon kívül csak Keller Ákos tudott 1-1 alkalommal betalálni, miközben a túloldalon a Koffi-Mipoka-Cooper-Okobo négyeshez fellépett az első félidő végére Robinson is - nem volt meglepő, hogy a sokkal több lábon álló gallok 9 pontos fórt építettek ki a nagyszünetre (43-34).

A fordulás után Lóránt Péter is elkezdte a pontgyártást, de a helyzet nem változott - most Cooper és Mipoka mellett Chikoko volt a főszereplő a hazaiaknál, akik számolatlanul dobták a kosarakat, és a 28. perc elején Cooper triplájával 20 pont fölé nőtt az előnyük (63-42). Markovics szerzett ugyan pár pontot, de Okobo és Mipoka vezetésével 23 pontos fórban kezdhette a záró felvonást a gall együttes (70-47). A negyedik negyed lényegében már csak formalitás volt, de Koffiék gyorsan 30 pont fölé tornázták a differenciát. amit lényegében már a meccs végéig tartottak. Edwards kozmetikázott a végén 5 ponttal, de így is 26 pontos vereséget szenvedett Dzunics Braniszlav együttese (89-63).