Ezúttal egy ponttal kikaptak Hangáék

Végig hullámzó, de összességében kiegyenlített mérkőzést vívott a Baskonia a Tenerifével, amelyet egy borzasztóan szoros, ide-oda váltakozó végjátékban a Tenerife nyert meg Beiran 1 másodperccel a vége előtt bepöcizett kosarával.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 10. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (6-4) - Iberostar Tenerife (8-2) 72-73 (15-18, 15-14, 25-14, 17-17)

Jobban kezdtek a hazaiak, 6-0-lal nyitották a meccset, de a vendégek magukra találtak a felvonás végére, 13-9 után futottak egy 9-0-t, így vezettek is 10 perc játék után (15-18). A második 10 percet is jobban kezdte a Baskonia, viszont itt is megvolt a Tenerife 9-0-ja 26-22 után, így a félidőben a vendégek álltak jobban (30-32). A második félidőben Doornekamp és White révén most előnyből húzta meg a 9-0-t a Tenerife, így már 11 ponttal is vezettek (30-41), majd jött Bargnanitól és Tillie-től egy 9-0, majd White és Doorekamp három triplájával egy újabb 9-0 - borzasztóan hullámzó volt ekkor a mérkőzés (39-50). Tillie, Larkin és Bargnani kosaraival megint visszajött a meccsbe a vendéglátó alakulat (55-56), a záró 10 percben pedig már egyik együttes sem tudott nagyobb előnyt kialakítani. A vendégeknél Bogrisz, majd Richotti jártak élen a pontszerzésben, a hazaiaknál pedig a két kisember, Larkin és Beaubois. Beaubois visszavette a vezetést a Baskoniának 6 másodperccel a vége előtt, de egy kihagyott dobás után Beiran 1 másodperccel a lefújás előtt újra a Tenerifét juttatta előnyhöz, és nyertek is a vendégek 73-72-re.

Hanga Ádám 32 és fél perc alatt 8 pontig (3/6 dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanóig, 3 gólpasszig, 2 szerzett labdáig, 3 kiharcolt faultig és 1 blokkig jutott, a negatív oldalra pedig 4 eladott labdáját és 3 beütött faultját lehet felírni, így 9 VAL-lal zárt.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 23/9, Bargnani 13/3, Beaubois 11/3.

A Tenerife legjobb dobói: White 17/12, Doornekamp 10/6, Beiran 10, Richotti 9/3.