Fájó vereségbe futottak bele Lóránték!

Az idei szezonja legrosszabb meccsét játszva, önmagát támadásban és védekezésben is alulmúlva, kínos vereségbe futott bele Lóránt Péter és itáliai alakulata a Virtus Acea Roma. Az eddig ragyogóan szereplő rómaiak megszakítva 5 meccses veretlenségi sorozatukat, úgy kaptak ki az újonc Reggio Emilia otthonában hogy a végül szoros végeredmény, és a szokásos frenetikus római hajrá ellenére sem volt szinte egy szemernyi esélyük sem a győzelemre, végig futottak az eredmény és a nagyszerűen játszó házigazda Trenkwalder Reggio Emilia után. A magyar válogatott erőcsatára ezúttal  mindössze  a második negyed végén kapott 4 játékpercet, ezalatt egy beütött faultot, és egy elhibázott 3 pontost írhattunk fel a neve mellé, többet már nem foglalkoztatta őt mestere ezen a mérkőzésen. A Virtus Roma ezzel a vereséggel a Sassarit legyőző Cantuval azonos pontszámmal 5. a tabellán.

A villámrajtot vevő házigazdákat már az első percekben sem tudta követni a ma meglehetősen indiszponáltan játszó római alakulat, és ahogy az várható volt, a végül az összecsapást 30 ponttal  záró Donnel Taylor vette hátára az emiliai csapatot, az amerikai dobógép tarthatatlan volt, a hazai piros fehérek egy negyed alatt szerzett 25 pontjából már ekkor 19-et vállalt, és a Virtus már az első negyed végén két számjegyű hátrányba került. A második negyed sem indult jobban római szempontból, a Virtust meglepő módon saját fegyverével a fegyelmezett csapatjátékkal és a pontos és gyors támadásokkal múlta felül hazai gárda, ekkor már Taylor mellé a litván Donatas Slanina és az olasz Andrea Cinciarini is felnőtt. Lórántot a második negyed utolsó 4 percében vetette be  Calvani mester, de ezúttal válogatottunk sem tudott új lendületet vinni a Roma igencsak csikorgó csapatjátékába. A nagy szünet után sem változott a játék képe, amint a vendégek kicsit közelebb (7-8 pontra) zárkóztak fel, a Reggiana ritmust váltott és újra 12-15 pontos kényelmes előnyre tett szert. Alig 4 perccel a záró dudaszó előtt már 21 pontra (82-61) nőtt a hazai előny, kezdett kínossá válni az amúgy fájó vereség, de ekkor a Virtus Roma idei csodafegyvere, a csapat szíve és elképesztő hajrája, majdnem ismét  a csoda közelébe repítette Lórántékat. Az addig igencsak halovány mezőnyemberek, elsősorban Gigi Datome és Jordan Taylor, mintegy varázsütésre, elkezdtek kosarazni és a Roma az utolsó  fél percre 3 pontra közelítette meg a meccset addig uraló Reggio Emiliat. De a csoda ezúttal elmaradt, a fél szemmel talán már a jövő heti milánói kupadöntőre készülő fővárosiak, 5 sorozatban megnyert bajnoki után, vereséget szenvedtek.

BEKO Serie A,  18. forduló:

Trenkwalder Reggio Emilia  - Virtus Acea Roma 96 - 93 (25-15,45-32, 67-56)

Reggio Emilia,  PalaBigi

Reggiana: Cinciarini 10, D.Taylor 30,  Slanina 17, Antonutti 12, Brunner 10 cs.: James 7, Jeremic 2, Cervi 6, Silins 2

Virtus Roma: J.Taylor 18, D'Ercole 10, Datome 22, Czyz 16, Lawal 25 cs: Goss -, Jones 2, Tambone -, Lóránt -

a mérkőzés rövid videó összefoglalója erre a linkre kattintva megtekinthető!

A Virtus Roma és Lóránt Péter legközelebb, már jövő hét csütörtökjén 17.45-től, a milánói Mediolanum Forumban a Coppa Italia nyolcas döntőjében a Chebolletta Cantu ellen küzd majd a kupában  legjobb 4 közé jutásért.