FIBA EC: Egészen elképesztő hajrával jutott tovább az Olaj

23 pontos hátrányból felállva, a végjátékban több egészen parádés akciót vezetve mindössze 9 ponttal kapott ki a Szolnoki Olaj KK a Trabzonspor otthonában, így továbbjutott a FIBA Europe Cupban.

FIBA Europe Cup, Első selejtezőkör, 2. mérkőzés
Trabzonspor Medical Park BK (török) - Szolnoki Olaj KK (magyar) 77-68 (19-16, 28-13, 17-16, 13-23)

Trabzonspor: Vasiliauskas 1, Browning 10/6, Eldridge 20/9, Green 18/6, Kilicli 6.
Csere: Eslik 2, Heslip 5/3, Zubcic 8/6, Secen 3/3, Obekpa 4.

Szolnoki Olaj KK: Perry 16, Vojvoda 19/3, Ford 8/6, Milosevics 14/3, Andric 6.
Csere: Polyák 1, Tóth Á. 2, Phillip 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Továbbjutott: 176-175-ös összesítéssel a Szolnoki Olaj KK

A törökök kezdték a pontgyártást, de Perry és Milosevics kosaraival gyorsan egyenlített az Olaj, majd többperces kosárcsend után utóbbi triplájával vezettek is (6-7). A hazaiaknak nem igazán ment a támadójáték, így a 8. perc közepén három ponttal jobban állt a Milosevics vezette magyar csapat (9-12), ezt követően azonban jött Browning 8 ponttal (közte két triplával) - Polyák és Vojvoda kosarai kellettek ahhoz, hogy csak három pont legyen a magyar együttes hátránya. A második felvonást aztán egy 11-0-s sorozattal kezdték a hazaiak három újabb triplával (30-16). Hiába indult be ezt követően Vojvoda és Perry, a túloldal szárnyalt, Kilicli és Eldridge is elkezdték a pontgyártást - Perry két büntetőjével is 18 pontosra nőtt a magyar alakulat hátránya a félidő végére (47-29).

A fordulás után után 23 pontosra nőtt a Trabzonspor előnye, nem úgy tűnt, hogy a továbbjutáshoz szükséges 10 ponton belülre, vagy ennek a közelébe kerülhet az Olaj, mert még Vojvoda hármasa után is 20 pontos volt a vendégek lemaradása a harmadik negyed felénél (56-36). Ez a Vojvoda hármas azonban egy 10-0-s szolnoki sorozat kezdetét jelentette - Eldridge két triplájára építve azonban 19 pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (64-45). Ford, Andric és Perry vezérletével sikerült újra 13 pontra csökkenteni hátrányát Dragan Alekszics csapatának a 34. perc közepére (67-54). A törökök megint összeestek kicsit a negyedik negyedre, és minden kosarukra volt válasza az Olajnak, 62 másodperccel a vége előtt Ford hármasával 12 pontra csökkent a különbség (75-63). Eldridge duplája után Vojvoda 2+2-es akciót csinált - kihagyta a plusz egyet, visszaszedte a támadópattanót, amit be is dobott (77-67). A törökök ráadásul hibáztak a következő támadásban, majd odaütöttek Perrynek, aki egy büntetőt bedobott 5 másodperccel a vége előtt. A Trabzonspor hármasa kimaradt a végén, ezzel 77-68 lett a vége.

Összesítésben 176-175-tel jutott tovább a Szolnoki Olaj KK a következő körbe, ahol a svéd Södertalje Kings lesz az ellenfelük.