Győzelemmel zártak Trotterék a PBL-ben

Utolsó meccsét játszotta idén az orosz elitbajnokságban Obie Trotter és csapata, a Nyizsnyij Novgorod - ellenfelük a kiírás legkeletibb együttese, a vlagyivosztoki székhelyű Szpartak Primorje volt. A találkozón nagyjából hasonló esélyekkel léptek pályára a felek a keretek minőségét, és a hazai pályát is beleszámítva, de a vendégek végig jobban kosárlabdáztak és magabiztosan nyerték meg a mérkőzést. Trotter 17 ponttal zárt, csapata harmadik legeredményesebb játékosaként!

Szpartak Primorje (7-9) - Nyizsnyij Novgorod (8-10) 87-92 (20-26, 22-27, 17-16, 28-23)

A mérkőzésen végig fölényben játszottak a vendégek, főleg támadásban nyújtottak sokkal jobb produkciót, mint azt tőlük megszokhattuk - félidőben már 53 pontnál jártak. Az első negyedben hat, a másodikban öt egységgel voltak jobbak ellenfelüknél, 11 pontos fórjuk hűen tükrözte pályán mutatott fölényüket (42-53). A fordulást követően aztán rendesen vissza is vettek a tempóból, de a Primorje ezt sem tudta kihasználni, minimálisan sikerült csak közelebb kerülniük (59-69), a negyedik negyedben pedig végig tartotta a Novgorod megnyugtató előnyét, kérdés nem volt egy pillanatig sem, hogy ezen a napon melyik együttes hagyja el győztesen a parkettát.

A magyar válogatott kettős állampolgárságú irányítója, Obie Trotter 26 és fél percet töltött a parketten - mielőtt kipontozódott volna -, ezalatt 17 pontot dobott - 4/7-es dupla-, 3/6-os triplamutatóval -, ezzel csapata harmadik legeredményesebb játékosa lett, nagy szerepe volt a Novgorod sima diadalában. 3 pattanója mellé kiosztott egy blokkot és egy gólpasszt is, volt egy szerzett labdája, a negatív oldalon pedig mindössze két eladott labda áll.

Mivel az idei orosz bajnokságot lerövidítették, nem lesz rájátszás, csak az alapszakaszban elért eredmények után hirdetnek bajnokot - amely idén 20. alkalommal is a CSZKA Moszkva lett -, így Trotterék befejezték erre a szezonra a PBL küzdelmeit. Május legelején, a VTB Liga nyolcaddöntőiben még érdekeltek.