Hanga 15 ponttal vezette győzelemre a Barcát

Többek között a 15 pontos Hanga Ádám vezetésével tükörsimán nyert a Barca - a magyar klasszis lett csapata legeredményesebb játékosa.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 7. forduló
RETABet Bilbao Basket (3-4) - FC Barcelona Lassa (5-2) 83-104 (15-29, 21-26, 24-24, 23-25)

Az első hat és fél percben eldöntötte a mérkőzést a vendég gárda, miután Heurtel, Seraphin és Hanga vezetésével 24-7-tel nyitottak, itt megszerzett hátrányából pedig már nem tudott visszakapaszkodni a hazai alakulat. 10 pont alá már egyetlen egyszer sem ment a differencia, a harmadik játékrész elején viszont 26 pont is volt például. A végén nagyon simán győzött a katalán együttes, 83-104 lett a végeredmény.

Hanga Ádám 25 perc alatt 15 pontig (3/4 dupla, 3/5 tripla), 2 pattanóig, illetve 1-1 gólpasszig és eladott labdáig jutott, ami 14 VAL-t ért számára. Ezzel ő lett a győztes legeredményesebb játékosa, plusz Heurtel és Seraphin mellett ő volt a harmadik, aki a mérkőzés elején lényegében el is döntötte a meccset a Barca javára, persze az elején a jó csapatvédekezés és az ezúttal végig kiegyensúlyozott támadójáték is kellett a sikerhez.

A Bilbao legjobb dobói: Redivo 18/3, Mumbrú 16/6, Fischer 12/6.
A Barcelona legjobb dobói: Hanga Ádám 15/9, Seraphin 14, Heurtel 13/3.