Hanga Ádámék legyőzték a Real Madridot!

A végig borzasztóan szoros mérkőzés végjátékában pontosabbak voltak a katalánok, így 84-80-ra legyőzték az eddig veretlen listavezetőt.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 8. forduló
Real Madrid (7-1) - FC Barcelona Lassa (6-2) 80-84 (19-18, 26-27, 16-16, 19-23)

Nagy rangadót játszott egymással a két együttes - a hazaiak a parádésan, hét perc alatt 10 pontot szerző Luka Doncic vezetésével kiépítettek ugyan egy 7 pontos előnyt az első negyedben, de két triplával vissza is kapaszkodott ellenfelére a Barca az első negyed végére (19-18), innentől kezdve pedig a 29. percig nem alakult ki 4 pontnál nagyobb differencia egyetlen csapat javára sem. A gránátvörös-kékek vezettek a harmadik negyed nagy részében, a 29. perc elején 6 ponttal (55-61), de a záró felvonásra már egállal fordultak a felek (61-61). Az utolsó negyedben is hasonló volt a forgatókönyv, minimális volt a differencia végig. A hazaiak a végjátékba előnnyel mehettek be, de Seraphin és Heurtel kosaraival 9.8 másodperccel a vége előtt három ponttal elmentek a gránátvörös-kékek (78-81). A Real hibázott, a Barca pedig büntetőkkel biztosította a meccset, 84-80-ra győztek a vendégek.

Hanga Ádám 25 és fél perc alatt 6 pontig (2/4 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanóig, 1-1 gólpasszig és szerzett labdáig, valamint 4 beütött és 2 kiharcolt faultig jutott, ami 7 VAL-t ért. Emellett meg kell említeni, hogy a kiválóan kezdő Doncicon egy idő után nagyon szép védőmunkát végzett, ez is nagyon kellett a vendégek sikeréhez.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 20/6, Fernandez 10/6, Causeur 8/3, Reyes 8.
A Barcelona legjobb dobói: Moerman 19/12, Seraphin 15, Sanders 13/3.