Hanga ezúttal 21 ponttal vezette győzelemre a Baskoniát

A spanyol bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában Rosco Allen és az Obradoiro papírforma vereséget szenvedett a Barcelona otthonában, a Baskonia viszont győzött a Fuenlabrada otthonában, méghozzá a 21 pontig jutó Hanga Ádám vezetésével.

FC Barcelona Lassa (12-3) - Rio Natura Monbus Obradoiro (4-11) 100-76 (30-22, 25-18, 25-14, 20-22)

A meccs elején Dulkys és Whittington révén kitűnően tartotta magát a vendég gárda, aztán 20-18 után futott Navarro és a magasemberei révén a Barca egy 10-0-s szakaszt, a negyed végén pedig 8 ponttal állt jobban (30-22). A második negyed első felében a hazaiktól Renfoe és Vezenkov, a vendégektől pedig előbb Pustovyi, majd Whittington voltak eredményesek, 10 pont környékén maradt a különbség. 43-33 után jött egy újabb Barca-roham, amiben Oleson volt leginkább a főszereplő, így Dulkys triplájával is 15 pont volt a differencia a félidőben (55-40). A fordulás után a kezdők révén megvolt a 20 pont körüli előnye a gránátvörös-kékeknek, majd a harmadik felvonás vége is jobban sikerült a vendéglátónak, így eldőlt a mérkőzés (80-54). A negyedik negyedben már mindkét gárda a végső sípszót várta, 100-76 lett az eredmény végül.

Rosco Allen ezúttal 18 és fél perc alatt 5 pontig jutott (2/2 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), volt 2 pattanója, 1 gólpassz, illetve 3 kiharcolt faultja, így 8 VAL-lal végzett.

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 18/12, Tomic 15, Vezenkov 13/9.

Az Obradoiro legjobb dobói: Whittington 20/9, Dulkys 16/12, Llovet 11.

Montakit Fuenlabrada (6-9) - Baskonia Vitoria Gasteiz (10-5) 69-77 (20-27, 20-16, 15-22, 14-12)

Az első negyed első felében Diop vezetésével egyértelműen jobban játszottak a vendégek, de a Fuenlabdrada 8-20 után rendezte a sorokat, visszajöttek 10 ponton belülre (20-27). A hazaiak a 14. perc végére meg is fordították a meccset (30-29). Hanga állt ekkor a Baskonia élére, gyorsan dobott 5 pontot, így megint a vendégek voltak előnyben, de elhúzniuk nem sikerült az első félidőben (40-43). A fordulás után lépett rá a gázpedálra igazán Sito Alonso együttese - előbb Larkin beszórt két triplát, majd Hanga és Budinger révén a 27. perc végére 17 pontosra nőtt a félidőben még csak 4 pontnyi különbség (46-63). A negyed utolsó bő egy percét egy 6-0-s szakasszal zárta le a Fuenlabdrada, de így is 10 pontos hátrányuk volt (55-65). A záró 10 perc legelején az egykori horvát válogatott Marko Popovic két triplájával 4 pontra csökkentette hátrányát a hazai alakulat (61-65), de a 37. perc közepéig nem szereztek újabb kosarat, így ha nem is nagyarányú, de nagyobb gond nélküli sikert aratott a Baskonia (69-77).

Hanga Ádám most is csapata legjobbja volt, miután 21 ponttal a legeredményesebb játékos lett (4/9 dupla, 3/8 tripla, 4/4 büntető), ráadásul a sok pont mellett volt 7 pattanója, 4 gólpassza, 1 eladott labdája mellett 2 szerzett labda, 1 blokkja, illetve 2-2 beütött és kiharcolt faultja, így 24 VAL-t hozott összességében 36 és fél perc alatt.

A Fuenlabdrada legjobb dobói: Paunic 19, Popovic 11/9, Cruz 11/3.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 21/9, Larkin 15/6, Budinger 11/3.