Hanga győzelemhez segítette a Laboralt a negyeddöntőben!

A magyar légiós újabb remek játéka után győzelemmel nyitott  spanyol bajnoki rájátszás negyeddöntőjében a Laboral Kutxa a Gran Canaria ellen

Laboral Kutxa - Gran Canaria 81 - 76

Hanga Ádám kezdőként 28 percet volt játékban, ami alatt 10 pontot dobott 4/10-es mezőnyözéssel (1/4 triplából) és 1/2-es büntetőzéssel, ami mellett volt 6 lepattanója, 2 gólpassza, 1 blokkja és 1 kiharcolt faultja is, a negatív oldalra pedig 1 labdaeladás került fel a neve mellé.

Noha az alapszakaszban Seeley-ek előtt végeztek Hangáék, sőt, lényegesen magasabban jegyzett gárda jelenleg az Euroliga négyesdöntőig menetelő baszk alakulat, mégis volt mitől tartania a Perasovic-legénységnek, melyet kétszer is megtréfált az alapszakaszban az ötödik kiemelt Gran Canaria. Ennek megfelelően nem is hagyta magát leszakítani a Xavi Rabaseda - Brad Newley - Alen Omic trió fémjelezte vendég had, ám a hajrában túl sok jó opciója maradt támadásban a visszatérő Toko Shengeliával felálló Laboralnak, mely behúzta a kritikusan fontos első hazai mérkőzését gyatra (5/24) triplázásának dacára is

A két gárda vasárnap 13:30-tól játssza az egyik fél második győzelméig tartó párharc második felvonását, méghozzá a Gran Canaria csarnokában.

A Laboral legjobb dobói: Adams 24/12, M. James 11, Hanga 10/3, Buruszisz, Tillie 10-10
A Gran Canaria legjobb dobói: Seeley 18/3, Baez 12/3, Omic 10