Hanga jó játéka sem segített, elveszett a remény?

Hiába játszott ponterősen és hasznosan a Valladolid ellen, csapata, a Manresa megint simán kapitulált és lassan teljesen a szakadék szélére kerül, ami a kiesés elkerülésért folytatott versenyt illeti.

Hanga Ádám csereként pályára lépve 31 percet kapott a bizonyításra, ami alatt 15 pont, 8 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda és 4 kiharcolt fault került fel a neve mellé, a negatív oldalra pedig 2 labdaeladást jegyeztek fel nála. Mezőnyből 9-ből 4-es mutatóval zárt (5-ből 3 tripla), a büntetőket pedig hibátlanul értékesítette (4-ből 4). 22-es VAL-jával a katalánok második legjobbja volt ezen az estén, de ezzel együtt sem tudta megakadályozni a Valladolid 86 - 73-as győzelmét.

A katalánok honfitársunk jó játékának hála meccsben voltak az első félidőben, s még Troy DeVries is elővette a legjobb dobóformáját (28 pont, 14-ből 8 mezőnyből, 9-ből 5 tripla), de a harmadik etapban átrohant a 19-ezt szóró Nacho Martin húzta házigazda a Ponsarnau-legénységen, s ezzel a győzelmével szinte biztosan tagja maradhat az ACB Ligának jövőre is.

A Manresa a mai kudarcával maradt 4 győzelemnél az utolsó, 18. helyen, s továbbra is 3 győzelemmel van többje a még bennmaradó helyen álló Fuenlabradának.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb jövőhéten vasárnap 12:00-től játszik, méghozzá az EurópaKupában is vitézkedő Bilbao ellen.

Blancos de Rueda Valladolid - Basquet Manresa 86 - 73 (18-13, 14-19, 27-10, 27-31)

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 25. forduló, Valladolid

Valladolid: Cizauskas 3, Montanez 12, J. Grimau 9, Martin 19/2, Sinanovic 10. Csere: Ewing -, D. Navarro 12, Porta 9, O'Leary 12/3, Izquierdo -, Ruiz -.

Manresa: A. Hernandez 10/6, DeVries 28/15, Lavina -, Yanev -, Asselin 2. Csere: Arteaga 4, Hanga 15/9, Alekszandrov 8, Arco -, Creus 6/6, Kody -.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!