Hanga kezdőként segítette könnyed győzelemhez a Barcát

Hanga Ádám ismét vezér volt védekezésben, támadásban pedig ellenállhatatlan volt a Barcelona – a katalánok veretlenek az ACB-ben

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 3. forduló:

FC Barcelona Lassa (3-0) - San Pablo Burgos (0-3) 111-81 (29-18, 27-23, 28-26, 27-14)

A Hanga Ádámot kezdőként foglalkoztató Barca esélyeshez méltóan kezdett, 6-0-ra, majd 11-4-re is vezetett, elsősorban Ribas szerezte a pontokat, míg honfitársunk gólpasszokkal, kiharcolt faultokkal, lepattanókkal segített. A Burgos apránként kezdte meg a pontgyártást, de mire belendültek volna, Hanga egy labdaszerzés+gólpasszal, majd egy triplával forrázta le őket. A második negyed elején a Barca cseresora nem állt a helyzet magaslatán, 33-27-re zárkózott a Burgos, Alonso azonban jól frissítette a Barcelonát: Hanga vezetésével kiválóan védekeztek a periméteren, elöl pedig Oriolára nem volt ellenszer (a spanyol válogatott végül nem rontott dobást), majd a negyed végén Moerman szórt be két triplát. Félidőben nem is a 15 pontos különbség volt beszédes, hanem az 56 dobott pont…

Fordulás után Moerman ott folytatta, ahol abbahagyta, mellette Ribas és Sanders is villogott, a Burgos védekezése teljesen szétesett így a harmadik negyed közepére már 20 pont fölé nőtt a differencia (71-49). Egy időkérést követően kicsit magukra találtak a látogatók, de veszélyesen közel nem tudtak jönni, így a 30. percig Hangát nyugodtan pihentethette Sito Alonso – a negyed végére hozta vissza, Ádám pedig egy triplával zárta le a játékrészt, majd a negyediket egy labdaszerzés utáni könnyű kosárral nyitotta. A záró játékrészben már nem erőltette meg magát támadásban a katalán sztárcsapat, de nem is volt rá szükség, mert a Burgos közel négy percig képtelen volt a kosárba találni - a Barcelona végül 100 pont felett zárt és simán hozta a kötelező győzelmet.

Hanga Ádám kezdőként közel 21 percet töltött a parketten, remek hatékonysággal szerzett 11 pontot (1/1 kétpontos, 2/4 tripla, 3/4 büntető), emellé 4-4 gólpasszt és labdaszerzést, 3 lepattanót és két kiharcolt faultot tett, a mérleg negatív serpenyőjébe 2 eladott labda és egy beütött fault került. Összességében ismét remekelt, 18 VAL-t gyűjtött (csapata 3. legjobbja), illetve +24-es plusz/mínusz mutatóval zárt (csapata 2. legjobbja).

A mérkőzés statisztikája ide kattintva elérhető.

A Barcelona legjobb dobói: Ribas 21/15, Moerman 17/15, Oriola 16
A Burgos legjobb dobói: Fisher 13/9, Huskic 13, Barrera 12/6, Lopez 12.