Hanga kiemelkedett a Laboralból

Hanga Ádám magasan csapata legjobbja volt a Barcelona elleni elődöntő első meccsén, de nagyarányú vereséget szenvedett a Laboral Kutxa.

FC Barcelona Lassa - Laboral Kutxa 84-57 (16-9, 27-19, 24-15, 17-14)

Nagyjából három percig volt partiban ellenfelével a Laboral, 4-5-ös állás után egy 9-0-s szakaszt repesztettek a gránátvörös-kékek Satoransky és Tomic vezetésével, így a pontszegény első negyedet 16-9-re nyerték. A második felvonásban sokkal több pont esett, de különbség is nőtt, 10-15 pont között ingadozott a teljes második 10 perc során, végül 43-28-cal fordultak a csapatok. Mivel a nagyszünet után nem változott a mérkőzés összképe, sőt, a Barcelona Satoransky, Tomic és Navarro révén legsimábban nyert negyedét zárta, így elég hamar el is dőlt a mérkőzés - az ekkor megszerzett 24 pontos előnyből a végére 27 lett, nem volt egy súlycsoportban a két együttes.

Hanga Ádám csapata legjobbja volt, kezdőként valamivel több mint 31 percet töltött a parketten, 15 pontot szórt (4/7 dupla, 1/2 tripla, 4/5 büntető), volt 8 pattanója (7 védő, 1 támadó), volt egy szerzett labdája és 7 kiharcolt faultja - emellett mindössze 2 eladott labdát és 1 faultot jegyeztek fel nála negatívumként. Összesen 24 VAL-lal zárt, gyakorlatilag mindenben (pont, pattanó, kiharcolt fault, VAL) messze magasan csapata legjobbja volt, de ezen az estén ez most nagyon kevés volt összességében a Laboraltól

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 14/3, Satoransky 12/3, Ribas 9/9.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Hanga Ádám 12, Buruszisz 11/3, Planinic 8, James 8/3.