Hanga megszórta a Malagát is, de csapata nagyon kikapott

Honfitársunk csapata pontjainak több, mint negyedét szállította egy személyben, de hazai pályán meglepően súlyos vereséget szenvedett a Laboral

Laboral Kutxa - Unicaja Malaga 56 - 83

Hanga Ádám kezdőként 32 percet játszott, ami alatt 15 pontot dobott 6/12-es mezőnyözéssel (2/4 triplából), valamint 1/3-as büntetőzéssel, ezen felül volt 2 lepattanója, 2 gólpassza, 2 szerzett labdája, 1 blokkja és 4 kiharcolt faultja, ami 11-es VAL-t ért - ezzel pedig holtversenyben Dioppal és Tillie-vel - ő volt a hazaiak leghasznosabbja is ezen az estén.

A két Euroliga Top 16-os gárda bajnoki rangadója nagyon mást hozott, mint amit lehetett volna várni, a 24-et szóró Will Thomas vezette Unicaja ugyanis vendégként is dominálni tudott ebben a csatában és végig magabiztos vezetéssel hozta le ezt a derbit, így Burusziszék nem tudták kihasználni a Real Madrid és a Valencia, azaz két közvetlen rivális vereségét, s maradtak a 18 csapatos spanyol élvonal negyedik helyén 18-6-os mérlegükkel.

A Laboral legközelebb a Barcelonát fogadja az Euroligában szerdán 20:30-tól, majd vasárnap 12:30-tól a Gran Canaria otthonában lép pályára az ACB Liga alapszakaszának 27. fordulójában.

A Laboral legjobb dobói: Hanga 15/6, Adams 13/9, Blazic 9
A Malaga legjobb dobói: W. Thomas 24/15, Vazquez 10, Suarez 9/3, Nelson, Cooley 9-9