Hanga mentette meg a Manresát!

Hanga Ádám jóval kevesebb lehetőséget kapott ma spanyol klubja, a Manresa aktuális bajnoki mérkőzésén, de végül főszereplő lett. A hazai gárda végig simán vezetett a Murcia ellen, majd az utolsó negyedben 10 pontos vezetésről is majdnem elbukott, ám akkor jött hazánk büszkesége...

A magyar légiós csereként pályára lépve összesen 26 percet tölthetett játékban, ami alatt 10 pontot dobott 7-ből 4-es mezőnymutatóval, közte 3-ból 1 értékesített triplával, valamint 2-ből 1-es büntetőzéssel, továbbá volt 4 lepattanója, 4 szerzett labdája, 2 gólpassza, s 1 kiharcolt faultja, igaz, el is adott 2 labdát.

Hanga az első nyolc percben érdekes módon pályára sem került, ám a második negyedben két zsákolással vétette észre magát. A negyedik etap legvégén, mikor kétszámjegyű hátrányból fordított a Murcia, ő szerezte a hosszabbítást érő duplát, majd a ráadásban még rátett erre egy lapáttal, s az ott szerzett pontjaival győzelemre vezette a Manresát (103-100)! Üröm az örömben, hogy a Sevilla és a Fuenlabrada győzelmével matematikailag is biztossá vált a katalán kiscsapat kiesése öt fordulóval az alapszakasz zárása előtt.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb jövőhét vasárnap 19:00-tól lesznek a Caja Laboral vendégei.

La Bruixa D'or Manresa - UCAM Murcia 103 - 100 (23-17, 28-23, 22-23, 19-29, 11-8) - hosszabbítás után

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 29. forduló, Manresa

Manresa: A. Hernandez 5, DeVries 25/15, Arco 13/9, Alekszandrov 8, Asselin 14. Csere: Creus 11/6, Yanev 4, Hanga 10/3, Arteaga 13, Palsson -.

Murcia: Ragland 23/9, B. Rodriguez 17/9, Gatens 4, Lewis 4, Antelo 5. Csere: Franch 6/3, Miso 5/3, Jasen 3/3, Barlow 12/9, Tillie 21.

A mérkőzés teljes statisztikája elérhető erre a linkre kattintva!