Hanga nélkül is megverte a Baskonia a Valenciát

Hanga Ádám nem lépett pályára kisebb sérülése miatt, de a Baskonia legyőzte a Valenciát, ezzel fellépett a tabella második helyére.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 23. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (16-6) - Valencia Basket Club (15-6) 71-63 (11-12, 18-13, 20-18, 22-20)

Hanga Ádám nélkül lépett ezúttal pályára a Baskonia - kisebb lábsérüléssel bajlódik a magyar válogatott ásza, ezért ülte ki ezt a derbit. Gyengén kezdett csapata, de az első negyed második felében kezdett ébredezni a hazai gárda, amely a második negyedben át is vette a vezetést. Nagyobb előnyre nem igazán tudott szert tenni Sito Alonso együttese, csak a harmadik negyed végén, illetve a negyedik elején, amikor elhúztak 9 ponttal. Innen még visszakapaszkodott 3-ra a vendég gárda, de fordítani már nem tudtak, a végjátékba pedig több mint 10 pontos hazai előnnyel mentek be a csapatok. Végül 71-63-ra győzött a Baskonia, amely ezzel a sikerrel fellépett az éllovas és a héten a Real Madridot verő Tenerife mögé a második helyre a tabellán.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 18/12, Larkin 14/6, Blazic 9/3.

A Valencia legjobb dobói: Sikma 13/3, Oriola 13, Van Rossom 10/3.