Hanga rémálom-szerű szezonja a Barca ellen ért ma véget

Sajnos tökéletes esszenciája volt a ma esti, Barcelona elleni meccse Hanga Ádám idei szezonjának, melyen nagyon rossz játékkal otthon kapott ki a Laboral Kutxa, honfitársunkat pedig megint nem használta semmi érdemlegesre sem Sergio Scariolo mester, válogatottunk újfent kevés ponttal zárt, a baszkok pedig győzelem nélkül estek ki a spanyol bajnokság negyeddöntőjében, pontot téve - a keret minőségéhez mérten - szégyenteljes évadjukra.

Laboral Kutxa(6.) - FC Barcelona(3.) 71 - 95

Már az első félidőben látszott, hogy melyik a jobb csapat, s a Laboral képtelen volt felnőni nem csak a korábbi vitoriai center, Maciej Lampe (14 pont, 7 lepattanó) húzta Barcához, de a két nappal korábban idegenben mutatott formájához is, ennek köszönhetően gyorsan meglett a kétszámjegyű differencia a felek közt, melyet a katalánok végig meg is őriztek és könnyedén érvényesítették a papírformát az emberemlékezet óta ennyire rossz szezont nem produkáló baszkok ellen.

Hanga Ádám csereként pályára lépve 16 percet lehetett játékban, ami alatt 2 pontot szerzett 3-bül 1-es mezőnymutatóval és 1-ből 0-ás büntetőzéssel, valamint leszedett 4 lepattanót és kiharcolt 1 faultot.

A Laboral legjobb dobói: Nocioni 14/6, Causeur 14/3, Heurtel 12
A Barcelona legjobb dobói: Lampe 14/6, Navarro 13/9, Pullen 12/6

Az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntő végeredménye: 2-0 a Barcelona javára.