Hanga vezérletével erősítette meg dobogós helyét a Baskonia

Imponáló magabiztossággal húzta be otthon a kötelezőt Baskonia, a csapatkapitány Hanga Ádám ismét remekelt

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 31. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (20-8) – Divina Seguros Joventut (10-20) 81-45 (17-10, 26-15, 20-10, 18-10)

A korábban sem sok vizet zavaró NBA 1/1-es, Andrea Bargnani távozott hét közben Baszkföldről, de ezzel talán még erősödött is a csapat, egyébként pedig Hangáék három nagyon szoros, itt-ott véleményes meccseken estek ki az Euroligából. Így nem lett meg a Final Four, viszont innentől kezdve minden erejükkel a spanyol bajnokságra koncentrálhatnak.

Ennek volt az első áldozata a szebb napokat látott Joventut, akik egy pillanatig sem tudták megnehezíteni ellenfelük dolgát. Az első félidőben összesen 25 pontot szereztek, a nagyszünetre 18 pont volt közte. A magyar válogatott alapembere alaposan kivette a részét a Joventut támadójátékának megfojtásából, és az elvesztett fonalat a második félidőben sem találták meg a badalonaiak, így a vége kiütéses vereség lett.

A Baskoniában Hanga vitte a prímet, szűk 19 perc alatt 11 pontot szórt be (4/6 kétpontos, 1/3 tripla), mellé szedett 7 lepattanót, adott 2 gólpasszt, 3 labdát szerzett és 4 faultot harcolt ki, a negatív oldalon három eladott labda és 2 beütött fault szerepelt – így is csapata legnagyobb indexértékével, 18-cal végzett. Hanga mellett Shane Larkin (11 pont, 4 gólpassz) és a center Diop is kiváló volt (10 pont), ők hárman alapozták meg a sima győzelmet – a kispadról érkező Beaubois, Blazic és Shengelia nagyon nagy lendületét kihasználva pedig kiütéssel örvendezették meg drukkereiket.

A Baskonia 20-8-as mérleggel a tabella 3. helyén áll, 1-1 vereséggel lemaradva a Real Madrid és a listavezető Valencia mögött. Ádámék legközelebb az Euroliga negyeddöntő miatt elhalasztott 30. fordulós meccsükön lépnek pályára május 4-én este. A mainál jóval keményebb összecsapásra lehet számítani, hiszen a tabellán 5. helyezett, ma este a Bajnokok Ligájának döntőjében érdekelt Iberostar Tenerife otthonába látogatnak, és mindenképp győzniük kell.