Hanga vezetésével kiütötte a Real Madridot a Baskonia

A magyar válogatott ásza, Hanga Ádám támadásban és védekezésben is csapata vezére volt a Real Madrid elleni spanyol bajnokin, a döntőnek bizonyuló harmadik negyedben is kulcsszerepet játszott, és csapata az ő vezetésével ütötte ki végül 77-62 arányban a végén kozmetikázó királyi gárdát.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 15. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (9-5) - Real Madrid (11-3) 77-62 (20-19, 12-8, 33-15, 12-20)

Az első negyed első felében fej-fej mellett haladtak a csapatok, Hanga Ádám itt is többször eredményes volt, majd 10-11 után a negyed második felében Tillie és Voigtmann kosaraival próbált meglépni a hazai alakulat (18-11), de ezeket a törekvéseiket Rudy Fernandez révén visszaverte a Real (20-19). A második felvonás első szűk hat perce pocsék kosárlabdát hozott, a két gárda 3-2-es leosztásban tudta lehozni ezt a periódust, és a félidő utolsó 4 percében sem volt sokkal több köszönet, 5 egységgel vezetett a vitoriai alakulat a nagyszünetben (32-27).

A fordulás után ugyan egyenlített a Madrid (32-32), de ezt követően óriásit fordult a kocka, a hazaiak ugyanis Hanga Ádám vezetésével futottak egy 15-0-t. A magyar válogatott kiválósága hátul kétszer is szépen szerelt, amiből lett 1-1 ziccer és zsákolás, kétszer jól készített elő társainak, amiből Diop 2+1-et, Tillie pedig egy triplát dobott, és ő maga is beszórt egy hármast (47-32). A negyed hátralévő részében ugyan próbálta felvenni a ritmust legalább támadásban a Real, de a Baskonia megállíthatatlan volt, Larkin is többször bolondította meg a védőket, a végjátékban pedig 3 másodperc alatt dobott 4 pontot Sito Alonso csapata, így 23 ponttal vezetett a vendéglátó 10 perccel a vége előtt (65-42). A negyedik negyed már csak formalitást volt. Hunter révén kozmetikázott a Real a 34. percig (65-48), majd büntetőkkel még közelebb kerültek ellenfelükhöz, de esélyük nem volt már fordítani. Végül 77-62-re győzött a Baskonia, ezzel sűrűsödik az élmezőny.

Hanga Ádám óriásit játszott ezen az összecsapáson, 16 pontját hatékonyan szerezte (3/4 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető), emelett volt 3 gólpassza, 2-2 pattanója és szerzett labdája, 3-3 beütött személyi hibája és eladott labdája, valamint 5 kiharcolt faultja, így 24 és fél percnyi játékidő alatt 18 VAL-lal zárt - hatékonyságban és pontokban is a legjobb lett amellett, hogy nagy szerepe volt abban, hogy három negyedig a Real Madrid pocsék támadójátékot mutatott be összességében.

A Baskonia legjobb dobói:  Hanga Ádám 16/6, Larkin 16/3, Tillie 14/6.

A Real Madrid legjobb dobói: Fernandez 12/3, Doncic 12/6, Randolph 9.