Hanga vezette győzelemre a Baskoniát

A 22 pontig és 34 VAL-ig jutó Hanga Ádám vezetésével a vártnál sokkal nehezebben, de 87-86-ra győzött a Baskonia a Rosco Allennel a soraiban felálló Obradoiro ellen.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 21. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (14-6) - Rio Natura Monbus Obradoiro (5-15) 87-86 (27-18, 20-21, 19-20, 21-27)

Az első negyed első felében kifejezetten jól kosaraztott a vendég gárda, amely Rosco Allen révén szerezte meg a vezetést, az ötödik perctől, 10-11 után azonban elkezdte bedarálni ellenfelét a negyed első felében Hanga Ádám és Laprovittola, aztán Beaubois vezette Baskonia, amely 9 ponttal vezetett 10 perc játék után (27-18). A második szakasz elején Whittington vezetésével futott egy 10-0-t az Obradoiro, amikor a 13. perc végén egy áramszünet törte meg a meccset hosszú percekre (27-28). Whittington 2+1-e összességében egy 15-0-s vendég sorozatot jelentett az első negyed utolsó másodperceitől kezdve (27-31). A félidő hátralévő részében aztán megint a hazaiak akarata érvényesült, akik Rafa Luz és Beaubois vezetésével megint elhúztak, 8 ponttal vezettek a félidőben (47-39).

A fordulás után Hanga és Voigtmann kosaraival tartotta, sőt, növelte fórját Sito Alonso együttese, Rosco Allen duplája után viszont 7 pont volt a különbség az utolsó negyed előtt (66-59). A hazaiaknál Hanga kicsit magára maradt, így a Whittington, Dulkys és Bendzius vezette vendégek egyenlíteni tudtak a 37. perc elején (77-77). Laprovittola kapta össze kicsit magát, így (majdnem végig) előnyben játszott a Baskonia a végjátékban, de nem tudtak elhúzni, McConnell pedig 5 pontot szórt az utolsó percben, így 24.8 másodperccel a vége előtt óriási meglepetésre vezetett a Rio Natura Monbus (85-86). Beaubois az ellentámadásból visszavette az előnyt, az utolsó akcióból pedig nem tudott pontokat a táblára pakolni az Obradoiro, így a vártnál sokkal nehezebben, de győzött a Baskonia (87-86).

A hazaiak legjobbja Hanga Ádám volt ezen az estén (is), miután 22 pontot szórt (7/9 dupla, 1/2 tripla, 5/5 büntető), volt 7 pattanója, 4 gólpassza és 4 kiharcolt faultja, így 34 perc alatt 34 VAL-t szerzett. A túloldalon Rosco Allennek nem ment a dobás, 22 és fél perc alatt 7 pontot dobott (2/8 dupla, 1/2 tripla) 4 pattanó, 2 blokk, 1 szerzett és 2 eladott labda, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt fault mellett, így 4 VAL-lal zárt.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 22/3, Beaubois 18/3, Laprovittola 15/6.

Az Obradoiro legjobb dobói: Whittington 26/9, Bendzius 14/6, McConnell 12/3.