Hangáék a Gran Canariától is kikaptak

Megint gödörben a Barca, sorozatban negyedik vereségét gyűjtötte be a katalán sztárklub, ezúttal a Gran Canaria ellen kaptak ki Hangáék.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 12. forduló
FC Barcelona Lassa (8-4) - Herbalife Gran Canaria (8-4) 77-88 (21-23, 16-21, 20-24, 20-20)

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a felek - a vendégek álltak jobban szinte végig, de nagyobb előnyt egyáltalán nem tudtak kialakítani (21-23). A második felvonás elején még átvette a vezetést a Barca, de a félidő vége Rabaseda és Balvin vezetésével egyértelműen a kanári-szigeteki együttesé volt, 7 ponttal vezettek Mekelék a félidőben (37-44). A fordulás után már esélye sem volt a gránátvörös-kékenek szorossá tenni a mérkőzést, lényegében végig 10 pont fölötti volt a hátrányuk. Még a harmadik negyed végén, illetve a negyedik elején jött be 10 ponton belülre Sito Alonso együttese, de mindkét alkalommal azonnal reagált a Gran Canaria, amely a találkozó nagy részében irányított (nem mellesleg kiváló csapatmunkát mutatott be, minden kezdője elért 10 pontig, a padról pedig négyen még 24 pontot tettek ehhez hozzá), és végül 88-77-re győzött is.

Hanga Ádám ezúttal csereként lépett pályára, 4 pontot (2/5 dupla, 0/4 tripla), 7 pattanót, 1-1 gólpasszt, szerzett labdát és blokkot, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt faultot jegyzett, ami 6 VAL-t ért bő 21 perc alatt.

A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 24/6, Ribas 10/6, Seraphin 10.
A Gran Canaria legjobb dobói: Balvin 17, Eriksson 13/9, Mekel 12/3, Báez 12/3.