Hangáék kikaptak, Rosco Allenék nyertek

A Barcelona az Estudiantestől kapott ki hazai pályán, a Tenerife a Bilbao otthonában győzött.

Az FC Barcelona Lassa a játéknapot 10-14-es mutatóval váró Movistar Estudiantest látta vendégül ma délután.

A vendégek 10-0-val nyitottak, ez pedig meghatározó volt a találkozó teljes egészére nézve - a katalán sztárklub az első félidőben csak futott az eredmény és ellenfele után, a nagyszünetben 6 ponttal volt lemaradva (43-49). A harmadik negyedben egyenlített, és át is vette a vezetést a gránátvörös-kék gárda, de a felvonás második fele az Estudiantesé volt, amely 7 pontos fórral vágott neki a záró 10 percnek (68-75). Az utolsó negyedet 14-0-val kezdte Szvetiszlav Pesics legénysége (82-75), és a 36. perc elején is 7 pontos előnye volt, 84-77 után azonban egy 10-0-val fordított a 48 pontos Sylven Landesberg vezette Estudiantes, amely már nem is adta vissza a vezetést esélyesebb ellenfelének, 100-95-re győzött. A hazaiak így 17-8-cal állnak a tabellán.

Hanga Ádám kezdőként valamivel kevesebb, mint 18 percet töltött a pályán, ami alatt 7 pontig (3/4 dupla, 1/1 büntető), 1 eladott labdáig, 3 beütött és 2 kiharcolt faultig jutott, ami 4 VAL-t ért összességében.

Az Iberostar Tenerife a forduló előtt 7-17-es mérleggel rendelkező RETAbet Bilbao otthonában lépett pályára.

6-3 után a vendégek egy 13-3-as szakaszt futottak, itt megszerzett előnyüket pedig a második negyedben 15 pontosra növelték (24-39). A fordulás után a játék képe is nagyot változott, a Bilbao a harmadik felvonásban egyetlen pontra is megközelítette ellenfelét (43-44), a játékrész utolsó két és fél perce viszont a Teneriféé volt (45-53). A záró 10 perc során már nem volt ennyire szoros a küzdelem, végig látótávolságon kívül tartotta a hazaiakat a kanári-szigeteki együttes, és végül 74-67-re győzött, így 14-11-gyel áll.

A magyar válogatott erőcsatára, Rosco Allen csereként lépett pályára, és valamivel több, mint 17 perc alatt 4 pontot (2/3 dupla, 0/3 tripla, 0/2 büntető), 2 pattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 1-1 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, így 0 VAL-lal zárt.