Hangáék kikaptak Valenciában

Sokba került az ezúttal 15 pontig jutó Hanga Ádámnak, illetve csapatának a második negyed elején bekövetkezett rövidzárlatuk - kétszer is feljöttek, sőt, egyenlítettek több mint 10 pontos hátrányból, de a végét jobban bírta a Valencia, 96-91-re legyőzték a Baskoniát.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 8. forduló
Valencia Basket Club (5-2) - Baskonia Vitoria Gasteiz (5-2) 96-91 (17-16, 24-16, 27-26, 31-33)

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a második negyedet egy 15-3-as szakasszal kezdte a Valencia, így meglépett ellenfelétől. A fordulás után Shane Larkin vezetésével megközelítette ellenfelét a Baskonia (44-42), de a felvonás végére már 10 pont volt a hátrányuk (68-58). A záró 10 perc elején megint Larkin vezetésével az egyenlítés is megvolt a vendégek számára (73-73), de kifáradt ellenfele folyamatos üldözésében a vendég alakulat, megint elhúzott a hazai gárda, és végül 96-91-re győzött a Valencia.

Hanga Ádám 15 pontot szerzett (2/7 dupla, 2/4 tripla, 5/6 büntető), volt 3-3 lepattanója és gólpassza, 1 eladott labdája, illetve 3-3 beütött és kiharcolt faultja - majdnem 36 perc alatt 11 VAL-lal végzett.

A Valencia legjobb dobói: Diot 27/9, Martinez 15/9, Oriola 15.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 26/9, Tillie 17/3, Hanga Ádám 15/6.