Hangáék kiütéses győzelmet arattak a Bilbao ellen

Hanga Ádám és csapata, a Laboral Kutxa kiütéses győzelmet aratott a Bilbao ellen - 108-62-re győzött a magyar kiválóság együttese.

Laboral Kutxa - Dominion Bilbao Basket 108-62 (27-9, 31-18, 21-19, 29-16)

A Laboral már a találkozó legelején tudatosította a vendégekben, hogy nem sok esélyük van a győzelemre. A hazaiak az első 20 perc során 22 pontot szerző Darius Adams vezetésével állva hagyták ellenfelüket, védekezésben pedig kitűnően zártak hátul, így 27-9-re nyerték az összecsapás első felvonását. A második negyedben még nagyobb lett a különbség, a 18. percben 52-16-nál már 36 pont volt a differencia, gyorsan eldőlt a találkozó, hiába kozmetikázott vissza ebből valamennyit a Bilbao a félidőre (58-27). A fordulást követően nem nagyon változott semmit a játék képe, inkább tovább nőtt a Laboral fórja, így végül ... arányban győztek.

Hanga Ádám ezúttal is sokoldalúan játszott. Majdnem 23 percet töltött a parketten a magyar kiválóság, ezalatt 6 pontot (2/2 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 2 gólpasszt és 2 szerzett labdát írtak fel mellé a statisztikusok. 13 VAL-lal zárt, amivel csapatában Davis Bertansszal holtversenyben a negyedik legjobb volt.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Adams 30/9, Buruszisz 14/6, James 13/3.

A Bilbao legjobb dobói: Mumbrú 21, Dairis Bertans 11/3.