Hangáék kiütötték a San Sebastiant

A Laboral magyar vezére impresszív első félidővel nyitott, de végül inkább pihentethette őt edzője a fontosabb meccsek előtt

Laboral Kutxa - San Sebastian 101 - 73

Hanga Ádám kezdőként 20 percet volt játékban, ami alatt 9 pontot dobott 3/5-ös mezőnymutatóval (2/4 triplából), valamint 1/2-es büntetőzéssel, ezen felül volt 3 lepattanója, 3 gólpassza, 1 blokkja és 1 kiharcolt faultja, a negatív oldalra pedig 1 labdaeladás került fel nála.

Már félidőben eldőlt a csata, hiszen az összesen 37 kísérletből 19 (!!!) triplát értékesítő hazai gárda valósággal kiütötte a sereghajtót két negyed alatt (55-26), a folytatásban pedig semmi sem veszélyeztethette a még mindig Causeur és Shengelia nélkül felálló baszkok magabiztos diadalát. Alberto Corbacho (7/8 triplából) és Davis Bertans (4/8 triplából) dobóparádéja igen különlegessé tette ezt az egyébként végtelenül sima derbit, így belefért, hogy a kisebb sérüléssel küzdő Jaka Blazicnak ne kelljen pályára lépnie, valamit Buruszisz is csak 15 percet volt akcióban ezen az estén. Ezzel a sikerrel 21-9-es mérleget tudhat magáénak a Perasovic-legénység, s továbbra is negyedik a 18 csapatos bajnokság alapszakaszában.

A Laboral legközelebb az Andorra ellen játszik a spanyol ACB Ligában, méghozzá jövő vasárnap 12:30-tól, idegenben.

A Laboral legjobb dobói: Corbacho 21/21, Adams 18/6, Bertans 16/12
A San Sebastian legjobb dobói: Landry 25/12, Vrkics 17/3, Dean 11/3