Hangáék könnyedén verték Chery-éket

A Barcelona az első félidő végén ellépett a Gipuzkoától, majd nagyobb nehézségek nélkül győzött - Hanga a mezőny legjobbjai között volt.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 13. forduló
Delteco GBC (5-9) - FC Barcelona Lassa (10-4) 77-101 (21-24, 20-31, 23-23, 13-23)

Az 5-0-s hazai kezdés után pár percen belül átvette az irányítást a Barca, és bár az első negyedben nem tudott ellépni a Gipuzkoától, a második negyedben egyre inkább ellépett a San Sebastian-i alakulattól a gránátvörös-kék gárda, és a nagyszünetben már 14 pont volt a differencia Hangáék javára (41-55). A fordulás után beállt a vendégek előnye, a záró felvonás során pedig 20 pont fölé nőtt - végül egy elég egyoldalú találkozón 101-77-re győzött a Barcelona.

Hanga Ádám kezdőként 17 percet töltött a parketten, és 13 pontot (3/3 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanót, 1 szerzett labdát, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett, ami 18 VAL-t ért - ezzel a vendégek harmadik legjobb pontszerzője és harmadik leghasznosabb embere volt. A túloldalon az ex-fehérvári Kenny Chery vitte a prímet 14 pontjával és 20 VAL-lal - mindkettővel csapata legjobbjaként végzett.

A Delteco GBC legjobb dobói: Chery 14/9, Clark 10/6, Swing 10/6, Norel 10.
A Barcelona legjobb dobói: Koponen 21/15, Vezenkov 14/9, Hanga Ádám 13/6.