Hangáék legyőzték az Estudiantest

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia a spanyol bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában az Estudiantes otthonában győzött 76-70-re.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 26. forduló
Movistar Estudiantes (10-15) - Baskonia Vitoria Gasteiz (17-7)  70-76 (20-12, 8-22, 22-22, 20-20)

Pocsékul kezdtek a vendégek, 8-0-ra és 18-5-re is vezettek a hazaiak, így a 20-12-es negyedvégi eredmény még a Baskoniára nézve volt hízelgő. A második játékrész elején Shengelia révén pillanatok alatt egalizáltak a vitoriaiak, majd Diop és Budinger segítségével a fordítás is megvolt a negyed második felére (28-34). A fordulás után, a harmadik felvonás közepén már 14 ponttal is vezetett a Baskonia, miután Larkin is kezdett beindulni (40-54), de a negyed utolsó két és fél percét 10-2-re nyerte az Estudiantes, ezzel visszajöttek a meccsbe (50-56). A 34. percben Fernandez és Arteaga révén fordított is a madridi alakulat (62-61), de Larkin és Diop kosaraival visszavette a vezetést Sito Alonso együttese, majd Larkin és Shengelia révén meg is tartották minimális előnyüket - a hazaiak összes próbálkozására volt válaszuk, így végül 76-70-re győztek.

Hanga Ádámnak ezúttal annyira nem ment a játék, 2 pontig jutott (1/2 dupla, 0/3 tripla) volt 1-1 pattanója és blokkja, 3 eladott labdája, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 25 és fél perc alatt -4 VAL-lal zárt, de ez is belefért most.

Az Estudiantes legjobb dobói: Jackson 24, Arteaga 10, Balvin 10.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 21/3, Larkin 20/9, Budinger 11/3.