Hangáék magabiztosan verték a Real Betist

A Barcelona gyengén kezdett, de második negyedben megszerzett előnyét végig szépen tartotta, és végül 89-82-re győzött Sevillában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 12. forduló
Real Betis Energia Plus (4-11) - FC Barcelona Lassa (11-4) 82-89 (21-19, 10-21, 18-22, 33-27)

Gyengén kezdett a Barca, 7-2-re, 15-8-ra, a negyed végéhez közeledve pedig 21-13-ra is vezetett a sevillai alakulat, a felvonás vége viszont már a vendégeké volt (21-19), a 14. percben pedig fordított is Sito Alonso alakulata - 24-21 után futottak egy 10-0-s szakaszt a gránátvörös-kékek, azzal ragadták magukhoz a kezdeményezést (24-33). A félidőben is 9 pont volt a katalánok előnye (31-40), és a folytatásban is kijött a két gárda mélysége közötti különbség - a Betisnél csak az ex-NBA-s Ryan Kelly, Hanga volt csapattársa, OD Anosike, illetve a cseh válogatott Blake Schilb nyújtottak értékelhető produkciót támadásban, Luke Nelson is csak a meccs végén szórta meg magát. A differencia ettől függetlenül jó ideig nem változott - a 28. percben nőtt 17 pontra (42-59), de a harmadik negyed végére ez 13-ra csökkent (49-62). A záró játékrészben is 10-16 pont között mozgott a távolság a felvonás nagy részében - bár a végén csökkent a különbség, semmilyen veszély nem fenyegette a Barcelona győzelmét, és a vendégek végül 89-82-re nyertek.

Hanga Ádám kezdőként kevesebb mint 19 perc alatt 7 pontot (3/5 dupla, 0/3 tripla, 1/4 büntető), 3 pattanót, 1-1 gólpasszt és szerzett labdát, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett, ami 5 VAL-t ért.

A Real Betis legjobb dobói: Anosike 22, Kelly 16/6, Nelson 15/12, Schilb 14/9.
A Barcelona legjobb dobói: Vezenkov 17/6, Heurtel 14/6, Moerman 13/9, Tomic 10, Koponen 10/6.