Hangáék nyertek, Rosco Allen volt csapata legjobbja

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia gyakorlatilag végig vezetve, magabiztosan, 92-76-ra nyerte nyitómeccsét a spanyol bajnokság idei kiírásában a Rosco Allent is soraiban tudó Obradoiro ellen - a két magyar játékos töltötte a legtöbbet a pályán a két csapatból, Allen a hazaiak leghasznosabb játékosa volt.

Rio Natura Monbus Obradoiro - Baskonia Vitoria Gasteiz 76-92 (20-30, 19-22, 14-24, 23-16)

Nagyjából négy és fél percig volt szoros a találkozó, 10-8-ra vezettek ekkor a hazaiak, aztán Shane Larkin vezetésével csinált egy 10-0-s rohamot a Baskonia, majd Tornike Shengelia segítségével növelték előnyüket kereken 10 pontra az első 10 perc végére (20-30). A folytatásban Andrea Bargnani került a főszerepbe eleinte, a negyed felénél pedig egy 10-0-s szakasszal 19 pontosra nőtt a vendégek előnye. Hogy nem dőlt el a találkozó, azt csak annak köszönheti a vendéglátó gárda, hogy 13 pontra visszajöttek a félidőre (39-52).

Ami késett azonban, nem múlott - Larkin, Shengelia és a mindössze 18 esztendős, litván Tadas Sedekerskis kosaraival 70-50-nél megvolt a 20 pontos differencia is a 28. percben. Rosco Allen 2+1-gyel lépett ugyan erre, de két triplát is szórt a Baskonia még ebben a negyedben, így 23 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt, eldőlt a meccs (53-76). A negyedik negyed gyakorlatilag formalitás volt csak - közelebb jött egy kicsit a hazai gárda, de a lényegen nem változtatott. 92-76-ra győzött a Baskonia, amely elég jól mutatkozott be ezzel az új felállással - főként Larkin volt elemében, aki 19 pontot, 8 gólpasszt és 6 pattanót jegyzett, ő és a szintén 19 pontos Shengelia voltak a vezérek.

A magyarok közül Hanga Ádám sokoldalú volt, 30 és fél percnyi percnyi játékidő alatt 5 pontot (2/3 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntető), 7 pattanót, 3 gólpasszt, 2 szerzett labdát, 3 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát jegyzett, amivel 12 VAL-lal zárt. A túloldalon Rosco Allen 32 perc 43 másodpercet töltött a parketten bemutatkozásképpen (a legtöbbet a két csapatból), és 17 pontot (3/7 dupla, 1/3 tripla, 8/9 büntető), 6 pattanót, 8 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát jegyzett, amivel 18 VAL-lal zárt, ezzel az Obradoiro legjobbja lett.

Az Obradoiro legjobb dobói: Yusta 18, Rosco Allen 17/3, Bendzius 11/6

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 19/9, Shengelia 19, Sedekerskis 12/6