Hangáék simán verték a Murciát

Egy félidő alatt eldöntötte a Baskonia a UCAM Murcia elleni találkozóját - tükörsimán nyertek Hanga Ádámék.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 18. forduló
UCAM Murcia (5-12) - Baskonia Vitoria Gasteiz (12-5) 71-92 (10-18, 13-25, 20-23, 28-26)

Már az első félidőben eldőlt az összecsapás, de a pár nappal ezelőtti, Olympiakosz elleni Euroliga-meccsel ellentétben most a Baskonia volt az előnyösebb pozícióban. Kiválóan védekezett Sito Alonso együttese ezúttal, 23 ponton tartotta a Murciát az első 20 percben, kiegyensúlyozott támadójátékának köszönhetően kereken 20 pontos fórban volt a vitoriai alakulat a nagyszünetben. A fordulás után már csak arra figyeltek a vendégek, hogy ne legyen veszélyben a győzelmük - nem is volt, végül 92-71-re győzött a Baskonia.

Hanga Ádám ezúttal visszafogott volt, hiszen 23 perc alatt pont nélkül zárt (0/4 tripla), volt 4 pattanója, 5 gólpassza, de 1 szerzett labda mellett 4 eladott is, így 2 beütött faultjával 0 VAL-lal zárt.