Hangáék túlórára kényszerítették a Caját

A hasznosan játszó Hanga Ádámmal a kezdőjében felálló Manresa kis híján csodát tett és ligautolsóként hosszabbításra kényszerítette a spanyol bajnokság jelenlegi második helyezettjét, az Euroliga Top 16-os csoportkörében még veretlen Caja Laboralt, ráadásul honfitársunk zsákolásával egalizált a katalán kiscsapat a rendes játékidő végén. A túlórában már kijött, hogy melyik a tapasztaltabb csapat, de így is kijár az elismerés Hangáéknak!

Hanga kezdőként 34 percet kapott a bizonyításra, s ezt 12 ponttal, 6 lepattanóval, 4 gólpasszal, 2 szerzett labdával, 3 blokkal, valamint 6 kiharcolt faulttal hálálta meg. Mezőnyből összesen 10 alkalommal próbálkozhatott dobással, 3 kísérlete volt jó, ezek közül a triplavonalon túlról 3-ból 1-es mutatóval zárt, továbbá 6-ból 5 büntetőjét értékesítette. 18-as VAL hasznossági mutatójával csapata legjobbjai közt volt a hazai pályán 95 - 101-re elvesztett találkozón!

Nem indult reménytelenül a mérkőzés Jaume Ponsarnau legényei számára, pedig tudjuk jól, hogy a Caja Laboral 14-es győzelmi szériával (spanyol bajnoki mérkőzések + Euroliga-meccsek) a háta mögött érkezett Hangáék csarnokába. A végül 23 pontig jutó DeVries-nek most bejöttek az extra vállalásai, főleg a triplavonalon túlról, hanga folyamatosan harcolta ki a faultokat, nem igazán tudták tartani a baszkok a katalánok két legkreatívabb játékosát. A félidő így is magabiztos, de nem jelentős vendég-előnnyel zárult, a harmadik negyedben pedig feljebb kapcsolt a vendéglátó és megfordította a meccset!

A negyedik etapban voltak olyan pillanatok, amikor a jó ritmusban támadó Manresa akár el is léphetett volna ellenfelétől, ám a végjátékban ziccereket is hibázott a vendéglátó, a rutinosabb Caja Laboral pedig Nemanja Bjelica, illetve a 23-at szóró Lampe révén visszakapaszkodott, sőt, az utolsó fél percben le is zárhatta volna a mérkőzést - ha nincs Hanga Ádám, aki labdát csent majd zsákolt egy embereset, amivel egalizált a hazai gárda. Mivel nem esett már kosár egyik oldalon sem, jöhetett a hosszabbítás! Az extra percekben sajnos nagyon korán ellépett a Tabak-legénység, mely már kétszámjegyű fórban is volt ebben az etapban, ekkorra már elfogyott minden mentális és fizikális ereje is az egyébként abszolút erőn felül teljesítő manresai alakulatnak, s emelt fővel, de vesztesen kellett távoznia a parkettről a magyar válogatott ászát is felvonultató katalán kiscsapatnak.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb jövőhét vasárnap lép pályára, méghozzá az Obradoiro ellen idegenben, 19:00-ás kezdéssel.

Assignia Manresa - Caja Laboral 95 - 101 (15-20, 19-18, 28-23, 21-22, 12-18) - hosszabbítás után

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 17. forduló, Manresa

Manresa: J. Rodriguez 11, Hanga 12/3, DeVries 23/15, Yanev 5/3, Asselin 14. Csere: Arco 5/3, Arteaga 8, A. Hernandez -, Palsson 4, Pardina -, Ramsdell 13/9.

Caja Laboral: Heurtel 5/3, Oleson 12/3, San Emeterio 16/6, M. Bjelica 4, Lampe 23. Csere: Pleiss 6, N. Bjelica 18/6, Causeur 6, Nocioni 5, Cook 6/6, Cabezas -.

A mérkőzés teljes statisztikáját erre a linkre kattintva lehet megtekinteni!

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!