Hatalmas csatát vívott az SKC a Nanterre-rel, de kikapott

Egészen kiválóan helyt állt a Sopron a francia bajnokság egyik éllovasa ellen: 20-4-gyel kezdett Sabáli Balázs együttese, a félidőben már a Nanterre vezetett, a negyedik negyedben megint 7 pont volt a Sopron előnye, a végén viszont a franciák győztek 79-77-re.

FIBA Europe Cup, D csoport, 1. forduló
Sopron KC (magyar, 0-1) - Nanterre 92 (francia, 1-0) 77-79 (23-12, 12-25, 17-15, 25-27)

Sopron KC: Threatt 14/12, Ruják 4, Lewis 14/6, Dufault 16/3, Spica 13.
Csere: Mills 14, Takács -, Tóth 2, Bán -.

Nanterre: Warren 10/6, Schaffartzik 16/12, Riley 7/3, Morency 2, Lessort 10.
Csere: Zanna 7, Conklin 8, Butterfield 13/12, Invernizzi 6/6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A mérkőzés első pár percében lemásolták a csapatok a tegnapi Körmend - Limburg meccset - a Sopron két magasembere, Spica és Dufault vezetésével 6-0-lal nyitott, a franciák pedig csak szenvedtek támadásban. 8-4 volt a negyed felénél az állás, majd Threatt indult be nagyon, 8 pontot, közte két triplát is bevert az irányító, Mills és Lewis is betaláltak, így 20-4-nél időt kellett kérnie a vendégek edzőjének a 7. perc közepén. Megtörte ezzel a Nanterre a Sopron lendületét, két triplával pedig 10 pontra visszahozták magukat pillanatok alatt - a differencia 11 egység volt 10 perc játék után (23-12). A második negyedben három és fél perc alatt visszajöttek egy pontra (26-25) - kiválóan játszották a 2-2-ket Zannával és Conklinnal a befejező oldalon, és kintről is egyre többször találtak. Kiegyenlített volt ez a szakasz, gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a felek a felvonás teljes egészsében, és az első 20 perc végén egy 6-0-s szakasszal, Invernizzi triplája után átvették a vezetést a vendégek, először a meccs folyamán (35-37).

A fordulást követően Dufault egyenlített, Threatt pedig triplát dobott, de mindeközben Warren és kétszer a német válogatott Schaffarzik is betalált kintről, időt kért Sabáli mester a 23. perc végén (40-46). Ekkor kicsit úgy tűnt, hogy el is hitték a franciák, hogy behúzták a mérkőzést (pedig alig volt még előnyük), támadásban teljesen leálltak, élen az egész meccsen pocsékul játszó Riley-val. Az SKC sem igazán tudott mit kezdeni ellenfelével elöl, a negyed utolsó percére még mindig 47-52-vel fordultak a csapatok, de Dufault duplájával és Threatt triplájával megvolt az egál záró 10 perc előtt (52-52). Az utolsó felvonás elején Spica tarthatatlan volt, Lewis is besegített neki, így 5-7 pontos előnyt épített ki magának a magyar együttes. A vendégek Schaffartzik és Butterfield tripláival jöttek vissza 3 pontra, ekkor kért időt Sabáli a 35. perc közepén (65-62). 67-62 után egy 10-0-t repesztett a Nanterre, amely ezzel 5 pontos előnyre tett szert, de Mills és Lewis révén még vissza tudott jönni a Sopron egy pontra 41 másodperccel a vége előtt is (77-78). Lessort csak egy büntetőt dobott be, de Threatt potenciális meccsnyerő triplája kimaradt, így 79-77-re kikapott az SKC, amely azonban ettől függetlenül is parádésan helyt áll a francia bajnokság egyik éllovasa ellen.