Hátrányba kerültek Trotterék

Bár volt "használható" előnye is a második félidőben az Obie Trotter irányította Nyizsnyij Novgorodnak, a magyar válogatott játékmestere mégsem ünnepelhetett társaival a VTB United Liga nyolcaddöntőinek első összecsapásán, hiszen a Szpartak Szentpétervár egy erős negyedik negyeddel (10-33)lehajrázta Trotteréket és két lehetősége lesz saját közönsége előtt lezárni a párharcot.

A magyar-amerikai kettős-állampolgárásgú hátvéd kezdőként szerepelve 29 percet kapott, ami alatt csupán 1 pontot szerzett, ám hasznosan játszott, hiszen 5 lepattanó, 3 gólpassz és 1 blokk is felkerült a neve mellé, a labdát pedig egyszer sem ajándékozta oda a vendégeknek. A dobás sajnos nagyon nem ment Trotternek, 5-ből 0 lett a mezőnymutatója (4-ből 0 tripla), a büntetővonalról pedig 2-ből 1-gyel zárt a 69 - 83-as vendég sikerrel befejeződő összecsapáson.

Folytatás szombaton, Szentpéterváron, ahol egy győzelemmel tovább is jutna a legjobb nyolc közé a negyedik kiemelt Szpartak, így élet-halál mérkőzés vár Obie-ékra.