Hiába Rosco Allen 20 pontja, Milosevicsék nyertek

21-6-tal kezdett Rosco Allen vezetésével az Obradoiro, de a Real Betis a második félidőben megfordította a meccset, Sztrahinja Milosevicsék pedig végül 79-74-re nyertek.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 6. forduló
Real Betis Energia Plus (3-3) - Rio Natura Monbus Obradoiro (1-5) 79-74 (13-21, 14-14, 28-16, 24-23)

Pocsékul kezdett az ezúttal Kenny Chery mellett Sztrahinja Milosevicset is a kezdőcsapatban bevető sevillai klub, az első 8 percben elvétve akadt olyan megmozdulásuk, ami alá ne lehetett volna bekeverni Benny Hill zenéjét. A túloldalon a vendégek Rosco Allen és a kintről ezúttal is halálos Deividas Dulkys vezetésével gyorsan megléptek - 2-13-nál hiába kértek időt a hazaiak, 21-6 is volt az állás a vendégeknek Rosco 2+1-ét követően. Az első negyedből hátralévő 2, illetve a második felvonás első perce sem sikerült az Obradoirónak, egy 10-0-s szakasszal zárkóztak fel látótávolságba a hazaiak (16-21). Rosco törte meg ezt a sorozatot, majd egy újabb kosárszegény, gyenge periódus jött a meccsen, de Nachbar vezetésével kezdett teljesen ellenfele nyakára mászni a Real Betis (27-30). A félidő vége aztán megint Dulkysé volt - az első 20 percben 16 pontig (5/9 tripla) jutó litván visszaállította az első negyed után is meglévő 8 pontos differenciát, így vonultak pihenőre a csapatok (27-35).

Nem kezdett rosszul a Rio Natura Monbus a fordulás után sem, de védekezésben csődöt mondtak, ráadásul egy technikai után Chery két büntetőt, a labdabirtoklásból pedig Vojdan Sztojanovszki egy hármast dobott, és a 23. perc legelejére visszajött egy pontra a Real Betis (38-39). Fej-fej mellett haladtak a felek, majd a 26. perc közepén megvolt a meccs első hazai vezetése Chery középtávolija után (46-45). Nem tudott elhúzni a Betis, csak a harmadik negyed végén és a negyedik elején - Milosevics ekkor kifejezetten jól játszott, Sztojanovszki is beemelt egy triplát és három büntetőt, Chery pedig szintén beszórt egy hármast, igaz rengeteg eladott labdával dolgozott. A macedón válogatott vezetésével 70-60-ra mentek a hazaiak, de jött Rosco, aki egymaga felhozta 70-65-re csapatát, Dulkys triplájával pedig lőtávolon belülre kerültek a vendégek (70-68). Allennek volt egy lehetősége, hogy egy pontra felhozza csapatát 75-72-nél, de betörése után nem született kosár, innen pedig kibüntetőzte a meccset a Betis, amely végül 79-74-re győzött.

Rosco Allen 29 percet töltött a parketten, ami alatt 20 pontot szórt (6/9 dupla, 1/5 tripla, 5/7 büntető), 4 pattanója, 1 gólpassza, 2 eladott és 1 szerzett labdája, valamint 5 kiharcolt faultja, amivel 20 VAL-lal zárt - 20 ponttal a legjobb volt csapatában, 20 VAL-lal pedig a második legjobb Pozas mögött. A Betisnél Kenny Chery (9 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda, 7 VAL) és Sztrahinja Milosevics (6 pont, 2 pattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 5 VAL) is kivették részüket a sikerből.

A Real Betis legjobb dobói: Rosco Allen 20/3, Dulkys 19/18, Pozas 12/6.

Az Obradoiro legjobb dobói: Nachbar 16/3, Sztojanovszki 15/6, Zoric 12, Lockett 9/3, Chery 9/3.