Hihetetlen összeomlás Manresában

A Gran Canaria rutinos magasembere, a szlovén Uros Slokar nélkül állt fel, míg Hanga Ádám a padon kezdte az összecsapást. Jól kezdte a meccset a Manresa, 9-4 után viszont a vendégek sebességet váltottak, a Kanári-szigetek reprezentánsai 11-12-nél gyorsan átvették a vezetést. Érkezett is rögtön Hanga, akivel stabilizálódott is a Manresa védekezése - olyannyira, hogy a negyed végén már 5 ponttal ismét a hazai gárda tartott előrébb. Ehhez kellett ugyan az is, hogy Prestes, a GC cserecentere pillanatok alatt három faultot üssön be - a vendégek soraiban azonban érezhető volt a zavarodottság.

Hangáék meg is érezték, hogy sebezhető az ellenfél: 7-0-s rohammal kezdték a második negyedet, 33-20-nál pedig az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között. Bár a Canaria egyszer visszajött tízen belülre, többek között Hanga Ádám jó védekezésének, mezőnymunkájának köszönhetően hamar állandósult a 12-15 pontos különbség. Bár Ádámnak nem ültek a dobásai (0/3 mezőnyből), a slusszpoén az övé volt: a félidei dudaszó pillanatában emberről elengedett hármasával egyrészt lélektanilag nagyon fontos pillanatban talált be, másrészt 16 pontos hátránnyal küldte az öltözőbe a megroggyanni látszó ellenfelet.

A szünet azonban a hazaiaknak jött rosszkor - elhibázott dobások mellett meglehetősen statikusnak tűnt a csapat játéka, nem csoda, hogy a Gran Canaria pillanatok alatt visszajött 9 pontra, majd Brad Newley triplája után 6 pontra zárkózott a vendéggárda. Időkérés után sem érkezett azonban Hanga, aki kihasználhatta volna atletikusságát - újabb tripla, és 3 pontra olvadt a különbség. 54-51-nél érkezett a magyar játékos. Az ellenfél centere beütötte 4. hibáját, majd Hanga jó védekezése eredményezett két pontot, így valamelyest sikerült lefékezni az ellenfél rohanását, megállítani azonban nem: támadásban ismét buta hibák és túlvállalások után 56-58-nál az első perceket követően újra a Gran Canaria vezetett - végül 10-28 arányban nyerte a 3. negyedet!

A negyedik negyedet sem kezdte jól a hazai alakulat, a vendégek 60-68-nál már kezdtek elhúzni. Négy pontra visszakapaszkodott a Manresa a 36. percben, azonban Nelsonnal nem tudtak mit kezdeni: a nagyember előbb közelről, majd a hármasvonal mögül is betalált, tulajdonképpen lerázva a Manresa utolsó felzárkózási kísérletét is. A Gran Canaria végül nagyon simán nyert, és kettőből kettő meccset behúzott eddig. A Manresánál éppen ellentétes a mutató...

Ahogyan a beharangozóban is írtuk, a stílusok csatáztak. Az első félidőben a támadójáték dominált, a másodikban viszont a Gran Canaria jó védekezése megfojtotta a Manresa játékát - a vendégek 16-48 arányban nyerték a második félidőt! Ádám a csapatához hasonlóan az első félidőben játszott jobban, végül közel 20 perc alatt 3 pont, 4 lepattanó, 1 gólpassz és 2 blokk került a neve mellé. Mezőnyből 0/4-gyel, a triplavonal mögül 1/2-vel tüzelt, és volt még 2 eladott labdája is.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb jövő vasárnap, 12:30-kor lép pályára idegenben, a FIATC Joventut Badalona ellen.

Assignia Manresa - Herbalife Gran Canaria 64 - 80 (23-18, 25-14, 10-28, 6-20)

Spanyol bajnokság, 2. forduló, Manresa

Manresa: J. Hernandez 4, DeVries 11/9, Palsson -, Ramsdell 14/6, Asselin 10. Csere: Hanga 3/3 , Arco 8, Yanev 8, Arteaga 6, Angelats -.

Gran Canaria: Scheyer 12/6, Dominguez 2, Toolson 14/3, Newley 15/6, Nelson 23/6. Csere: Guerra -, Prestes 10, Bellas 2, Beiran 2.