Hosszabbítás után újra győzött a Capo d'Orlando

Újfent Perl Zoltán nélkül kénytelen volt kiállni a Capo d'Orlando, de megint óriásit harcoltak, és hosszabbításban nyertek is 90-89-re a 33 pontig és 10 gólpasszig jutó Bruno Fitipaldo vezetésével.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 6. forduló
Germani Basket Brescia (1-5) - Betaland Capo d'Orlando (3-3) 89-90 hosszabbítás után (18-25, 24-18, 20-16, 16-19, 11-12)

Váltott vezetéssel haladtak a felek az első negyed első felében, aztán Fitipaldo révén állva hagyta ellenfelét a Perl Zoltánt ezúttal is nélkülöző Capo, Landry két duplája kellett a felvonás utolsó percében, hogy ne növekedjen 10 pont fölé a távolság (18-25). A második negyed elején szinte kiegyenlített a hazai alakulat, sőt, 30-30-nál megvolt a "meccsnull" is, de Fitipaldo vezetésével megint meglépett az Orlandina Basket (32-39). A félidő végére nagyjából egál lett az állás (42-43), Moore vezetésével pedig átvette a vezetést a Brescia a 23. percre (49-48). Fej-fej mellett haladt a két gárda (62-59 volt a harmadik negyed vége) - 6 pontnál jobban az utolsó negyedben sem tudtak elhúzni a hazaiak, és amikor megtették ezt, azonnal jöttek a válaszok a túloldalról. A vendégek aztán Laquintana két büntetőjével, az utolsó percben érték utol ellenfelüket, és mivel a Brescia már nem tudott kosarat szerezni, így jöhetett a hosszabbítás (78-78).

A ráadásban Archie és Fitipaldo tripláival már 5 ponttal is vezetett a Capo (79-84), de Luca Vitali két hármassal fordított. Archie kihagyta, Fitipaldo bedobta a büntetőit, a túloldalon Landry sem hibázott a vonalról, Delas azonban támadópattanó után dobott kosarat, így az utolsó percre vendég vezetéssel fordultak a csapatok (87-88). Elképesztő adok-kapok alakult ki, Burns kettesével megint a Brescia vezetett, az utolsó másodpercekben pedig a vendégek a győzelemért támadhattak. Időkérés után Delas duplát szerzett, a hazai időkérést viszont nem követte kosár, így 90-89-re győzött az Orlandina Basket - több hiányzóval együtt is zsinórban a második sikerét aratta a csapat a 33 pontig és 10 gólpasszig (44 VAL) jutó Fitipaldo vezetésével.

A Brescia legjobb dobói: Landry 22/9, M.Vitali 16/9, Moore 13/6, Christian 13/6, L.Vitali 11/6.

A Capo d'Orlando legjobb dobói: Fitipaldo 33/18, Archie 20/15, Delas 19, Laquintana 10/3.