Idegenben győzött a Falco

Bár 18 pontos előnyéből mindössze egy maradt, a Falco idegenben is győzni tudott a Balkan otthonában a FIBA Europe Cup második selejtezőkörében, így előnnyel várhatja a visszavágót hazai pályán.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 1. mérkőzés
BC Balkan Botevgrad (bolgár) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (magyar) 95-96 (23-28, 21-26, 24-22, 27-20)

Balkan: Brooks 30/6, Fortenberry 13/3, Ivanov 18/6, Washington 8, Kesar 18/3.
Csere: Iliev -, Kochev -, Haughton 6, Petkov 2.

Falco: Govens 20/12, Norfleet 22/15, Váradi 4, Pustahvar 3/3, Tóth 8.
Csere: Perl 15/6, Boriszov 15/9, Zsigeranovics 9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Norfleet egészen parádésan kezdte a mérkőzést, 10 pontot szórt alig több mint négy perc alatt, plusz Pustahvar triplája előtt is ő osztotta ki a gólpasszt, egyértelműen az ő vezetésével ugrott meg a Falco a találkozó első öt percében (8-16). A bolgárok centerük, Kesar révén próbáltak zárkózni, Ivanov hármasával és Brooks duplájával pedig fordítottak is a 8. perc kezdetére (19-18). Magasemberei, Tóth, Zsigeranovics és Boriszov révén futott egy 8-0-t a szombathelyi alakulat, ezzel vezetett 10 perc játékot követően (23-28).

A második felvonás elején Perl és Govens révén 9 ponttal lépett meg a Falco (25-34), sőt, Boriszov és Perl kosaraival a 16 pontot is elérte a vendégek fórja öt perccel a félidő vége előtt (28-44). A játékrész vége nem a magyar csapaté volt, Ivanov és Brooks vezetésével futott egy 12-2-es szakaszt a Balkan, amely így hat pontra zárkózott a 19. percben (42-48) - Norfleet és Govens egy-egy hármasával alakult ki a 10 pontos differencia a nagyszünetre (44-54).

A fordulás után a bolgárok támadásban magasabb fokozatra kapcsoltak, de a Falcónak mindenre volt válasza - Boriszov és Norfleet révén előbb tartották minimum 6-7 pontos fórjukat, majd előbbi hármasával a negyed feléhez már 12 pontos előnnyel érkeztek (57-69). Kesar és Ivanov révén minimálisan csökkentette hátrányát a Balkan a harmadik negyed végére, de a vendégek külső sorát ekkor nem tudták tartani, Norfleet mellett Váradi és Perl is betaláltak (68-76).

Egy hazai büntető után egy 8-0-s szakaszt futott a magyar alakulat, így a 33. percben már 15 ponttal vezetett Szrecsko Szekulovics csapata (69-84). Ez a pár perc a Tóth-Govens-Perl trióé volt, e hármas pontjaival 18 egységre nőtt a szombathelyi gárda fórja a 35. percben (75-93). A záró öt perc nem nagyon sikerült a vendég együttesnek, a hazaiak Brooks vezetésével nagy felzárkózásba kezdtek, és öles léptekkel haladtak a Falco felé, de végül Brooks minden igyekezete ellenére egy ponttal idegenben is győzni tudtak a szombathelyiek (95-96).