Idegenben is lejátszotta a Körmendet az Alba

Körmenden is érvényesítette akaratát a Fehérvár, a harmadik negyedben pedig el is döntötték a találkozót Lóránték.

FIBA Europe Cup, Második csoport, J csoport, 3. forduló
Egis Körmend - Alba Fehérvár 77-85 (18-25, 13-18, 17-25, 29-17)

Körmend: Halász 3/3, Hollins 19/3, Ferencz 14/12, Koch -, Tuoyo 5.
cserék: Davis 4, Horti 4, Fanning 21/6, Németh Á. 7/6, Bán -,

Alba: Hill 15/3, Simpson 11, Harris 10, Lóránt 27/6, Keller Á. 8/3.
cserék: Horton 3, Kovács Á. 1, Keller I. 5/3, Mohammed -, Filipovity 5/3.

A statisztika ezen a linken megtekinthető!

Oda-vissza triplával indult a mérkőzés, majd 8-5 után egy 7-0-s rohammal vette kézbe az irányítást az Alba - a Körmend nem tudott stabil maradni, főleg védekezésben, ezt pedig kihasználták a vendégek. Lóránt Péterre nem igazán volt megoldása a vasi alakulatnak és a magasember hármasa után már az első negyedben el is érte a különbség a tíz pontot, egy újabb 12-2-t futott a magyar bajnoki címvédő, az MTE pedig csak a második játékrészben tudta valamelyest rendezni a sorait. Fanning vezetésével itt egészen három egységig zárkóztak, de a félidő utolsó három percében megint megrázta magát a Fehérvár és egy, a korábbiakhoz hasonló komoly (9-0-s) rohammal visszaépítette magabiztos előnyét - a nagyszünetben 31-43 állt az eredményjelzőn. A hazaiak elsősorban a tíz eladott labdával és a 40%-os mezőnymutatóval szenvedtek, míg a vendégek a 3/12 tripla ellenére is magabiztosak voltak - Lóránt Péter már két negyed után 17 pontnál és 7 lepattanónál tartott, a túloldalon Fanning jutott ennyi idő alatt tíz pont fölé.

A Körmend azonban a fordulás után sem kapta el a fonalat, támadásban borzalmas dolgokat produkált a gárda - továbbra is nagyon hiányzott egy komoly irányító, itt pedig el is úszott a meccs Ferenczék számára. Gasper Potocnik csapata ebben a játékrészben újabb hét labdát adott el, alig 30%-kal dobott és csak a negyed végén kezdett el betalálni, de addigra már húsz pont felett járt az Alba előnye és eldőltek az érdemi kérdések. A záró etapban közelebb kapaszkodtak a hazaiak, de komoly veszélyt már nem tudtak jelenteni ellenfelükre, így nagyon fájó vereséget gyűjtöttek be, míg a Fehérvár óriási lépést tett a továbbjutás felé.

fotó: kosarsport.hu