Két hónap után győztek újra Rosco Allenék

A spanyol bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában Rosco Allenék a tabella utolsó helyezettjét, a Manresát verték 89-75-re - a magyar játékos 9 pontot szerzett.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 20. forduló
Rio Natura Monbus Obradoiro (5-14) - ICL Manresa (3-16) 89-75 (29-21, 20-16, 15-22, 25-16)

Dulkys és Pustovyi révén jobban kezdett az Obradoiro, a negyed nagy részében 5-7 pontos előnyben kosaraztak, a játékrész végén pedig 8 ponttal vezettek (29-21). A második negyed első felében jobban játszott a Manresa, előbb a 16. perc elejére 2, majd a 17. perc végére egyetlen pontra jöttek vissza a vendégek (38-37). A félidő utolsó két és fél percében aztán 11-0-t mentek a vendéglátók Bendzius és Santi Yusta révén, így megnyugtató előnyük volt a nagyszünetben (49-37).

A fordulás után egy 8-0-s szakasszal ismét visszamászott ellenfelére a ligautolsó Manresa, és innentől kezdve a teljes negyedben 4-8 pontnyi távolság volt a két gárda között, az utolsó felvonásra 5 pontos hazai előnnyel fordultak a csapatok (64-59). A záró 10 perc elején Whittington és Dulkys révén futott egy 9-0-t az Obradoiro, így 14 pontra nőtt a fórjuk (73-59), innen pedig már nem volt visszút a vendégeknek, 89-75-re győzött a Rio Natura Monbus.

Rosco Allen 28 percnyi játék alatt 9 pontot szerzett (1/2 dupla, 2/5 tripla, 1/2 büntető), volt 3 gólpassza, 2 szerzett labdája, 1 pattanója, valamint 3 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 8 VAL-t szerzett összesen.

A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Dulkys 15/12, Bendzius 15/6, Yusta 12.

A Manresa legjobb dobói: Auda 18/6, Tomas 17/6, Cvetkovics 10/3.