Kikapott az Alba és csoportmásodik

Végig alárendelt szerepet játszott az Alba Fehérvár együttese a Chalon vendégeként, 29 pontos vereséget szenvedett Dzunics Braniszlav csapata, így a Benfica-Brüsszel meccs végeredményétől függetlenül az A-csoport második helyén végzett a franciák mögött.

FIBA Europe Cup, A-csoport, 6. forduló
Elan Chalon (francia, 4-2) - Alba Fehérvár (magyar, 4-2) 106-77 (28-14, 22-20, 26-18, 30-25)

Elan Chalon: Roberson 11/3, N'Zeulie 15/9, Harris 11/9, Clark 26, Fall 18.
Csere: Mejeris 6, Pitard 6, Bouteille 10, Ndoye 3.

Alba Fehérvár: Taylor 16/6, Edwards 14/9, Shepard 4, Lóránt 6, Keller 10.
Csere: Farr 22/3, Markovics -, Burgess 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első bő egy percben nem volt gondja az Albának, 4-2-re vezettek ekkor a fehérváriak, aztán viszont 2 perc alatt csinált egy 11-0-t a Chalon, időt is kért Dzunics Braniszlav (13-4). Főleg Edwards révén tartotta ezt a 9 pontot az Alba a következő három percben, de a negyed végét franciák zárták jobban, 19-10 után csináltak egy 7-0-t Harris kosaraira építve, 10 perc játék után pedig 14 ponttal vezettek (28-14). Farr kezdett beindulni a vendégeknél, de Clarkkal semmit nem tudott kezdeni a magyar együttes, az erőcsatár már 16 pontnál járt a 13. percben, vezetésével 18 pontra nőtt a házigazda előnye ekkorra (34-16). Kicsit lehiggadtak a vendégek, másfél perc alatt csináltak egy 6-0-t, Farr révén pedig legalább tartani tudták az első negyedben összeszedett hátrányukat. Roberson nagyon beindult a félidő végére, de egy ideig az Alba tudott válaszolni a pontjaira, aztán a nagyszünet előtti utolsó fél percben kapott 4 pontot is a székesfehérvári alakult, így 16 pontosra nőtt a hátrányuk (50-34).

A fordulás után nagyon beragadt a vendég együttes, az első négy és fél percben mindössze egy Keller-duplát lehetett melléjük feljegyezni, miközben a hazaiak kintről és bentről is rendszeresen betaláltak, a 25. perc közepére 26 ponttal húztak el (62-36). Taylor egyedül hozta vissza csapatát 20 pontra pillanatok alatt, de N'Zeulie volt ennek a szakasznak az ásza, 10 pontot szórt 6 perc alatt. Az Alba felpörgött kicsit Farr és Edwards révén, de mindenre volt válasz a franciáktól, 24 pont volt a differencia 10 peccel a vége előtt (76-52). A záró játékrészben Farr próbálta visszahozni a magyarokat a kellő különbségen belülre, de a magasemberek (Clark, Fall és Mejeris) a túloldalon is eredményesek voltak, 30 pont környékén lebegett már a távolság, ez pedig minden forgatókönyvben a franciák csoportelsőségét vetítette előre. Taylor, Shepard és Edwards kosaraival a 39. perc elején megvolt a kellő távolság egy esetleges hármas holtverseny esetében az első helyhez (94-69), Ndoye és Fall büntetőivel viszont visszaállt a 29 pontos különbség. A 22 pontos, 10 pattanós dupla-duplát szállító, ezúttal messze kiemelkedő Farr két büntetőjével visszajött a remény az utolsó perc kezdetén (101-74). Taylor triplájával megvolt a -25 (102-77), sőt, Shepard ziccerben mehetett, de óriási hibázott - a ziccert nem tudta bedobni 2-1-es lefutásnál, de passzolhatott is volna Taylornak, aki üresen várta a sarokban a labdát. A túloldalon jött a ziccer, illetve még két büntető, ezzel 29 pontos vereséget szenvedett az Alba (106-77).

Ezzel az is eldőlt, hogy a Benfica-Brüsszel meccs végeredményétől függetlenül az Alba Fehérvár a csoport második helyén jutott tovább a Chalon mögött, a Benfica leőtt.