Kikapott, de továbbjutott a Körmend

Az Egis Körmend együttese az első három negyedben szinte végig jobban állt ellenfelénél a végül 31 pontig jutó Parrish Petty vezetésével, a záró 10 percben viszont megint volt egy rövidzárlata a Donar Groningen ellen - a hollandok 79-72-re győztek, de a vasiak ezzel az eredménnyel is továbbjutottak csoportharmadikként.

FIBA Europe Cup, B-csoport, 6. forduló
Egis Körmend (magyar, 3-3) - Donar Groningen (holland, 4-2) 72-79 (22-19, 10-15, 23-21, 17-24)

Körmend: Petty 31/15, Smith 10/6, Ferencz -, Loveridge 6, Csorvási 2.
Csere: Allen 17/9, Saddler 6/3.

Groningen: Jeter 26/18, Cunningham 15/3, Dourisseau 10, Fieler 4, Pasalic 10.
Csere: De Paula -, Smith 2, Slagter 12/12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Petty és Smith kosaraival 7-0-val nyitott a Körmend másfél perc alatt, sokkal jobban kezdték a találkozót, mint a vendégek, akik azért a negyed felére visszakapaszkodtak 3 pontra (15-12). A felvonás második felében sem változott sok minden, az első 10 perc során összesen 11 pontot szerző Petty és Smith vezetésével végig a Körmend állt jobban, míg a hollandoknál Jeter kapkodta magát leginkább, és Pasalic is be-betalált - előbbi triplája után csak három pont volt a távolság egy negyednyi játékot követően (22-19). A második felvonás nagyon lassan indult, de ennek a Körmend örülhetett - Allen 5, illetve Smith 3 pontjával csináltak egy 8-0-s szakaszt a 15. percig, így 11 pontra nőtt a differencia a két fél között (30-19). Mielőtt azt gondolhatta volna bárki, hogy eldőlt a találkozó, óriásit fordult a kocka - a Donar a kezdőcsapata révén folyamatosan közelítette a támadásban teljesen leálló vendéglátót, és az első félidőben 18 pontot szerző Jeter a 20. perc közepén fordított egy triplával, ez maradt az állás a nagyszünetre is (32-34).

A térfélcserét követően Allen és Petty kevesebb mint 3 perc alatt összesen 11 pontot szerzett, gyorsan fordított is a magyar együttes (43-39). Loveridge is beszállt a pontgyártásba, és a 26. perc végén Allen triplájánál megint úgy tűnt, hogy kezd meglépni a Körmend (52-44), ám megint a hollandoké volt a negyed második fele. 3 és fél perc alatt csinál egy 11-2-es futást a Donar, ezzel megint náluk volt az előny, igaz, Petty egy büntetővel egalizált az utolsó negyed előtt (55-55). A záró felvonás elején Saddler és Loveridge révén megint a Körmend volt előnyben (62-60), de a 33. perc után kísértett az első meccs szelleme. A negyed elején Dourisseau-t nem sikerült tartani, Slagter pedig a legrosszabbkor kapta el a fonalat, három triplát is beszórt három támadás alatt, így 10 ponttal meglépett a Donar a teljesen lefagyó Körmendtől (62-72). Teo Cizmic egy időkéréssel megpróbálta felrázni övéit, és sikerült is - az egészen parádésan játszó Parrish Petty vezetésével visszajött a csapat 4 pontra (72-76). Sean Cunnignham triplája még a frászt hozta a hazaiakra, és volt még egy lehetősége támadni a Donarnak a legvégén, de a hollandok már nem erőltették a nagyobb különbséget, így 79-72-re győztek.

Ezzel a groningeni alakulat csoportmásodikként, a Körmend pedig csoportharmadikként jutott végül tovább - a vasiak megelőzték a Belfius Mons-Hainaut-t, és a Benfica mellett ők kerültek tovább a "nyugati" csoportharmadikok közül.