Kiütéses Novgorod siker

Ma este Fehéroroszországba látogatott az Obie Trotterrel felálló Nyizsnyij Novgorod, és még a várthoz képest is simább győzelmet arattak gyengébb képességű ellenfelük otthonában.

Tsmoki Minszk (fehérorosz) - Nyizsnyij Novgorod (orosz) 66-93 (17-23, 15-16, 14-29, 20-25)
VTB United Liga, második forduló

A vártnak megfelelően a hazaiak jól, felpörögve kezdték a találkozót, főleg két hazai játékosuk, Uljanko és Kudravcov vezetésével. Ha nem is tudtak elhúzni esélyesebb ellenfelüktől, de végig náluk volt az előny, a Novgorod jó pár percig csak futott az eredmény után. A hatalomátvétel Panin és Trotter vezetésével indult meg, az orosz két triplát helyezett a gyűrűbe, míg a magyar irányító 8 pont mellett 2 pattanót és 1 gólpasszt is jegyzett már ekkor, dudaszónál dobott kosarával hattal mentek a vendégek az első 10 perc után. A második negyedben is tartotta még magát a fehérorosz bajnok, ám a felvonás második fele már egyértelműen a Novgorodé volt, igaz, még ekkor sem tudtak túlságosan elhúzni, a kispadon pihenő Trotter hiányában támadásban eléggé tanácstalanok voltak, 32-39 volt az állás a félidőben.

A fordulást követően jött az igazi mészárszék, újra Trotter, majd Szaveljev, a harmadik negyed második felében pedig az ex-NBA-s Primoz Brezec vezetésével eldöntötték a találkozót (a szlovén center például szűk négy perc alatt dobott 10 pontot). Ebben a periódusban akkor szereztek pontot a vendégek, amikor csak akartak, abszolút átjáróház volt a hazaiak védelme, gyakorlatilag ziccerezni jártak be a festékbe az oroszok, amikor pedig ez nem sikerült, akkor Brezec egy jó középtávolival jelentkezett. A magyar-amerikai kisembernek egy rövidebb időszakot leszámítva (ekkor több hibás döntést is hozott, elhamarkodott passzok, eladott labdák lettek belőle) ekkor is jól ment a játék, és mivel 22 pont volt a különbség a záró felvonás előtt (46-68), nem kellett már visszatérnie a pályára. Az utolsó negyedben már örömjáték folyt, egyik oldal sem foglalkozott sokat a védekezéssel, a vendégek cseresora ellen a hazaiak is sikeresebbek tudtak lenni, a vége 66-93 lett, ezzel a Novgorod továbbra is hibátlan idén (egy győzelem a PBL-ben, kettő a VTB-ben).

Trotter alig 22 percet töltött ezúttal a parketten, így is csapata második legeredményesebb játékosa lett Brezec mögött. 13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz és 3 labdaszerzés állt a neve mellett, nyugodtan kijelenthetjük, hogy megint ment a játék számára 3 eladott labdája ellenére is. A mezőnyből hibátlanul dobott (6/6), két büntetőjéből pedig egyet a helyére tett. A legfontosabb, hogy csapata újfent simán győzött, amiben Trotternek megint oroszlánrésze volt, bár ezúttal az ellenfél nem volt egy súlycsoport az orosz együttessel.

Minszk: Kudravcov (17 p.), Uljanko (12 p., 7 lep.)

Novgorod: Brezec (20 p.), TROTTER (13 p., 5 lep., 3 gp. 3 sz.l.), Zibirov (13 p.)