Könnyedén győzött az Olaj Macedóniában

Az első negyed után robbantottak Perryék - a szolnokiak sikeréhez nem fért kétség ezt követően, 18 ponttal győzött az Olaj.

FIBA Europe Cup, Csoportkör, 4. forduló, H-csoport
Karpos Szokoli (macedón, 0-4) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 3-1) 73-91 (26-21, 8-24, 17-23, 22-23)

Karpos Szokoli: Brown 6, McFadden 14/6, Szokolov 7/3, Csomagics 17, Labovics 15/3.
Csere: Collins 2, Nikolovszki -, Delics 4, Gjuroszki 8/6.

Szolnoki Olaj KK: Perry 17/3, Vojvoda 13, Ford 12/3, Milosevics 13/3, Andric 13.
Csere: Polyák 2, Kovács 4, Tóth Á. 10, Phillip 7/3

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Jól kezdett az Olaj támadásban, az elején nem nagyon hibáztak dobást, és az első negyed első felében végig ők álltak jobban, öt perc játék után például 11-8-ra vezettek. Leggyengébb periódusukat ezt követően produkálták a szolnokiak - védekezésben esett szét leginkább a gárda, és így előbb átvette a vezetést a Csomagics és Labovics vezette hazai együttes, majd öt ponttal megléptek a negyed végére (26-21). Rendezték a sorokat Dragan Alekszicsék a kisszünetben, ugyanis másfél perc alatt csináltak egy 8-0-s szakaszt, ami a 15. perc elejére 14-0-s rohammá változott (26-35). Vojvoda, Perry és Phillip révén 13 pontra is megnőtt a szolnokiak fórja ebben a szakaszban, a félidőben 11 egység volt a két együttes közötti különbség (34-45).

A fordulás után is bekezdett a Szolnok, három perc alatt csináltak egy újabb 8-0-t, így a 23. perc végére 19 pontra nőtt az előnyük (34-53). 23 pont is volt a magyar alakulat előnye, és bár ez 17-re csökkent az utolsó tíz perc előtt, magabiztos volt a szolnoki gárda (51-68) - ráadásul újfent nem egy-egy emberre hárult a teher, hogy cipelje a hátán a csapatot, lényegében az aktív rotáció összes tagja hozzátette a magáét. A záró felvonásban 53-71 után egy 13-2-t futott a Szokoli, ezzel a 35. perc végére visszajöttek hét pontra (66-73), megint változtatott azonban az Olaj, két és fél perc alatt csináltak egy 9-0-t, amivel végleg eldőlt az összecsapás (66-82) - végül 91-73-re győzött Dragan Alekszics csapata.

Győzelmükkel Vojvodáék elintézték maguknak, hogy jövő héten, a Tiszaligetben elég egyetlen ponttal is megverniük a Falcót a továbbjutáshoz, nem kell az egymás elleni eredményt nézniük.

A Szolnok 66%-kal dobta a ketteseket (33/50), ami a győzelem kulcsa volt a második-harmadik negyedben mutatott védekezés mellett - ebben a 20 percben összesen 25 pontra futotta a macedónok erejéből. A jobb dobószázalék miatt a pattanózást is simán hozta a vendég gárda (29-42), így a 16 eladott labda is belefért. Hatan dobtak 10 és 17 pont között, ez az idei Olaj legnagyobb erőssége.