Könnyedén nyert a Szolnok Bulgáriában

A magyar bajnok Szolnoki Olaj KK az első negyed második felétől fölényben játszott, és végül könnyedén, 82-61-re verte a Levszkit.

Adria Liga, alapszakasz, 18. forduló
Levszki Szófia (bolgár, 1-16) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 8-10) 61-82
(12-20, 14-18, 17-20, 18-24)

Levszki Szófia: Karamfilov 6/3, Pavlin Ivanov 5, Pavel Ivanov 14/3, Simeonov 16/6, Anguelov 12/9.
Csere: Hadzhirusev 6/6, Titov -, Gaidadjiev 2.

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 8, Vojvoda 9/3, Milosevics 4, Keller 6, Báder 9.
Csere: Lee 9/3, Jones 11/3, Somogyi 6, Brkics 20/18, Sztajkovszki -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Keller duplájával kezdődött a meccs, de az első öt percben a Szolnok nem tudott elszakadni ellenfelétől, sőt, Anguelov triplájával 5-4-re a Levszki vezetett a harmadik percben. Báder duplájára, Simeonov is dobott egy hármast, majd Pavel Ivanov kettese után már 4-gyel mentek a hazaiak a negyed felénél (10-6). Itt azonban véget is ért számukra a mérkőzés pozitív része. A 7. percben Jones triplát dobott, Vojvoda pedig egy labdaszerzés után ziccert, ezzel vette vissza az előnyt az Olaj. Lee is betalált kintről, ami után időt is kért a bolgárok mestere, de Wittmann kettesével megvolt a 10-0-s futás a 8. perc végére (10-16). Karamfilov két büntetője sem indította be a Levszkit, Jones, majd az utolsó pillanatban Wittmann is betalált, így 8 egységgel vezettek Dragan Alekszicsék 10 perc játékot követően (12-20).

Brkics triplája nyitotta a második negyedet, Hadzhirusev azonnal válaszolt is rá (15-23). Nagyon megálltak a csapatok támadásban, Somogyi kettese volt a következő kosár a 14. percben (15-25). Pavlin Ivanov és Karamfilov pontjaival jött fel a szófiai együttes, de 6 pont volt a legkisebb távolság, amit ki tudtak harcolni (19-25). Keller, Vojvoda és Báder is betaláltak, így a 16. percre megint 10 pont fölé nőtt a differencia (19-30). Simeonov, majd Anguelov szerzett pontokat, de Wittmann és Báder révén tartotta előnyét az Olaj. A félidő végén Hadzhirusev kettesére megint az utolsó pillanatban válaszolt Wittmann, ezzel a találattal 12 ponttal vezetett az Olaj a nagyszünetben (26-38).

A fordulás után jól kezdett a Szolnok: Jones két pontjára Pavel Ivanov még válaszolt, de jött Báder, Lee, majd Brkics és Vojvoda - utóbbi kettő kintről talált be -, és a 23. percre már 22 pont volt a távolság a két fél között, a meccs érdemi része itt le is zárult (28-50). Pavel Ivanov rámolt be gyorsan öt pontot, majd Anguelov talált be a triplavonalon túlról, így jött vissza tisztes távolságba a Levszki a 25. perc közepére (36-50). Lee és Keller is betaláltak, Hadzhirusev hármasára pedig Jones büntetőkkel felelt. Simeonov révén próbált még feljebb jönni a vendéglátó gárda, de Somogyit nem tudták tartani, így 10 perccel a vége előtt 15 egységgel állt jobban az Olaj.

A záró felvonás elején nagy adok-kapok alakult ki, de a differencia nem változott, Milosevics pontjai révén még tovább is nőtt 19 pontra a 34. percre (47-66). Anguelov triplájára Brkics háromszor válaszolt, így mivel közben csak két büntetőt dobtak a hazaiak, már 23 pont volt a magyar bajnok előnye (52-75). Karamfilov kinti találatára is Brkics triplája jött, Simeonov és Pavel Ivanov hármasaira pedig Jones és Brkics egy-egy duplával felelt, így alakult ki a végeredmény, amely 21 pontos, 61-82 arányú Szolnok-győzelmet mutatott.