Legyőzték a Manresát is Hangáék

A Baskonia a vártnál jobban megizzadt a Manresa ellen, a 34. percben csak egy pont volt a különbség Hanga Ádámék javára, de a végén többek között a 14 pontig jutó magyar játékos vezetésével 82-69-re győzött a vitoriai együttes.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 7. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (5-2) - ICL Manresa (1-5) 82-69 (22-15, 22-16, 14-22, 24-16)

Egy gyengébb kezdés után úgy tűnt, hogy a Baskonia azért biztosan tartja 10 pontos előnyét a második negyedben, de a fordulás után 5 pontra visszajöttek a vendégek, majd a negyedik negyed elején 62-61 is volt az állás. Innen futott a hazai gárda egy 11-0-t, ezzel dőlt el végül az összecsapás, és végeredményben 82-69-re nyertek a vendéglátók.

Hanga Ádám 14 pontot (2/5 dupla, 2/6 tripla, 4/7 büntető), 4 gólpasszt, 3 pattanót, 1 szerzett labdát, 2 beütött és 5 kiharcolt faultot jegyzett, így 26 perc alatt 16 VAL-t szerzett - pontokban a második, hatékonyságban a harmadik legjobb volt csapatán belül.

A Baskonia legjobb dobói: Blazic 17, Hanga Ádám 14/6, Shengelia 13/3.

A Manresa legjobb dobói: Suggs 17/12, Cvetkovics 14/6.